21/10/2021 2:35:42
  • 9.3447 TL
  • 10.8666 TL
  • 12.8689 TL
KOCAELİ

5 Polis Tutuklandı

.

Türkiye'nin Gezi protestoları sırasında elindeki palayla göstericilere saldıran Sabri Çelebi isimli şahsı 'Palalı Sabri' olarak tanınmıştı.

Bir süredir ABD'nin Miami kentinde yaşayan Çelebi ve ailesine ait işyerlerine 10 Eylül’de baskın düzenlendi. Baskınlarda Sabri Çelebi’nin kardeşi Mehmet Emin Çelebi (25) ile birlikte 6 kişi gözaltına alındı.


5 polis tutuklandı


Üç kişiye yönelik çıkan tutuklama kararından bir gün önce dikkat çeken tutuklamalar oldu. Sabri Çelebi’nin yakınlarına yönelik soruşturmayı yürüten polislerden 5’i tutuklandı. Polisler, çete soruşturmasında şüpheli bir Çinlinin serbest bırakılması için eşinden 100 bin dolar istemekle suçlanıyor. Tutuklanan polislerden Serkan Gül’ün, Çelebiler’e yönelik soruşturmayı yürüten polis ekibinin başında yer aldığı öğrenildi.

İstanbul 10’uncu Sulh Ceza Hâkimliği, Çelebi ile Vedat Özbağ (47) ve Mahmut İlter’i (31) ‘suç örgütü kurmak ve insan ticareti yapmak’tan tutukladı. Şirket muhasebecisi İlknur A., Taksi şoförü Engin A. ile Kenan T. ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI