08/05/2021 23:20:23
  • 8.3003 TL
  • 10.0209 TL
  • 11.5518 TL
KOCAELİ 28°

Gururuna yediremedi canına kıydı

Emniyet soruşturma başlatmış!

ddiaya göre, Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı Mahallesi'ndeki polis merkezinde görevli komiser yardımcısı H.Ö.Y., kendine ait bir güneş gözlüğünün polis merkezinde kayıp olduğunu ileri sürerek araştırma başlattı. Polis merkezindeki güvenlik kameralarını inceleyen komiser yardımcısı, gözlüğünün, 21 yıllık polis memuru olduğu öğrenilen İsmail Zeybek'in (46) aldığını ileri sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.


Bunun üzerine konuya ilişkin soruşturma başlatılırken, savcılık olayın şeffaf olması gerektiğini vurgulayarak, incelemeyi ilçe jandarma komutanlığına devretti. Jandarma ekipleri, polis merkezindeki memurların ifadesini alırken, şüpheliler arasında bulunan İsmail Zeybek'in evinde arama yapıldı. Yapılan aramada, Zeybek'in evinden bir güneş gözlüğü çıktı. Zeybek, kendisine ait olan güneş gözlüğünün faturasını gösterirken, komiser yardımcısı H.Ö.Y. de evde bulunan gözlüğün kendisine ait olmadığını belirtti.

GURURUNA YEDİREMEYİP, İNTİHAR ETTİ
Konuya ilişkin soruşturma sürerken, polis memuru İsmail Zeybek, ifadesinin alınması, evinde arama yapılaması ve komiser yardımcısının gözlüğünü çaldığı iddiasını gururuna yediremedi. Zeybek, dün gece saatlerinde evinde başına dayadığı tabancayı ateşleyerek yaşamına son verdi. Zeybek'in cenazesi, savcının incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Zeybek'in ölümünün ardından konuya ilişkin başlatılan soruşturma derinleştirildi.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR
Öte yandan, soruşturma kapsamında konunun sıralı amirlere bildirildiği, sıralı amirler tarafından söz konusu gözlüğün düşmüş, hata sonucu komiser yardımcısının samimi olduğu arkadaşları tarafından alınmış olabileceği, soruşturmanın detaylı bir şekilde sürdüğü, şu ana kadar herhangi bir tespitin olmadığı, titizlikle araştırmanın devam ettiği bildirildi.


EMNİYET'TEN AÇIKLAMA
Yaşanan olayla ilgili olarak, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden açıklama yapıldı.

Bazı basın yayın organlarında yer alan “İzmir’in Çeşme ilçesinde hırsızlıkla suçlanan polis memurunun intihar ettiği” yönündeki haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunluluğu doğmuştur.

Alaçatı Şehit Doğan Sakarya Polis Merkezi Amirliği’nde yaşanan ve kamuoyuna yansıyan olayın tüm yönleriyle araştırılması için İçişleri Bakanlığı tarafından 1 polis başmüfettişi ve 1 mülkiye başmüfettişi görevlendirilmiş olup, tahkikata hemen başlanılmıştır. İddiaya ilişkin soruşturma tüm boyutları ile titizlikle yürütülmektedir.

Elim olay, Türk Polis Teşkilatını derinden üzmüştür. Meslektaşımıza Allah’tan rahmet, acılı ailesine başsağlığı, polis teşkilatımıza ve mesai arkadaşlarına da sabır dileriz.

YORUMLAR

  • Toplam 3 yorum

Yazan: Nejat mete

Şimdi polis baş mufettisi ölen polisi geri getirir ve komiserin gözlüğünü bulur. Çabuk ola o ilçe emniyet ve il emniyet bu konuda ne yapmış soruşturma dan haberi var mıydı savcıyla hangi konuları görüşmüş

2 Beğendim
0 Beğenmedim

Yazan: İcabi keskinbalata

Teşkilatımızın başı sağolsun.Bu gibi vahim oylarlar genelde parti referanslı yetersiz liyakatsız amirlerin payı olduğu kanatindeyim.

1 Beğendim
0 Beğenmedim

Yazan: Emekli Emn. PM.Hamza ESEN

Burada savcının yerine ben olsam. Öncelikle iftira atanı sonra sıralı Amirleri ivedi tutuklar alayini cezaevine atardım malına sahip çıkamayan adamdan amir olsa ne olur. Görevini yapmayan yerine getirmeyen sıralı amir den ne olur . Bir gözlük 3000 veya 5000 TL olsa ne olur insan canına değer miydi.

1 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI