21/10/2021 2:40:49
  • 9.3447 TL
  • 10.8666 TL
  • 12.8689 TL
KOCAELİ

Hürriyet’in ücretsiz yurt talebine AKP ve MHP ‘hayır’ dedi

.

İzmit Belediyesinde önceki dönemde TÜGVA’ya tahsis edilen ve Sayıştay raporlarıyla usulsüz olduğu tespit edilen yurdun protokolünün iptaliyle ilgili gündem maddesi belediyenin Ekim Ayı Meclisinde AKP’li ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi. Protokol iptal edilseydi, binanın üniversite öğrenciler için ücretsiz yurt olarak kullanılması planlanıyordu

İzmit Belediyesinin dün yapılan Ekim ayı meclis toplantısında, önceki dönem tarafından TÜGVA’ya tahsis edilen binanın protokolünün, barınamayan öğrenciler için ücretsiz yurt imkanı sunulması amacıyla iptali istendi. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve Millet İttifakı üyelerinin komisyonda görüşülmesini istediği gündem maddesi, AKP’li ve MHP’li üyeler tarafından reddedildi.

“HAYIR DİYECEĞİZ!”
AKP’li ve MHP’li meclis üyeleri TÜGVA’ya tahsis edilen yurdun protokolünün iptalini görüşmeye gerek olmadığını, bu protokol iptaline komisyonda görüşülse de görüşülmese de ‘Hayır’ diyeceklerini ifade ettiler. CHP’li ve İYİ Partili Meclis Üyeleri ise Sayıştay Raporu’nda da usulsüz olduğu tespit edilen tahsis protokolünün vicdanları yaraladığını, AKP ve MHP’li meclis üyelerinin konuyu tartışmaya dahi yanaşmamalarına anlam veremediklerini söylediler.

ÜCRETSİZ BARINMA İMKANI SAĞLANACAKTI
Konaklama sorunu yaşayan üniversite öğrencilerine destek veren Başkan Hürriyet,  gençlerle gerçekleştirdiği görüşmede TÜGVA binasının geri alınmasıyla kalıcı çözüm bulabileceklerini ve tahsis protokolünün iptali konusunu meclis gündemine taşıyacaklarını ifade etmişti. AKP’li ve MHP’li meclis üyelerinin komisyonda dahi görüşmeyi reddettiği protokol iptal edilseydi İzmit Belediyesi yurdun kapasitesini arttıracak ve yüzlerce öğrenciye ücretsiz barınma imkanı sağlayacaktı.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI