18/06/2021 18:37:05
  • 8.6528 TL
  • 10.3413 TL
  • 12.0892 TL
KOCAELİ

KSO’dan ‘yeni nesil robotlar’ semineri

KSO ve Doğuş Teknoloji’nin işbirliğinde ‘Yeni Nesil Çalışma Arkadaşlarımız Robotlar’ı webinarı düzenlendi

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ile Doğuş Teknoloji’nin işbirliğinde ‘Yeni Nesil Çalışma Arkadaşlarımız Robotlar’ semineri, webinar olarak gerçekleştirildi. Fabrikasyon Metal Ürünleri Sanayi Grubu’nu temsil eden KSO 19. Meslek Komitesi’nin katkılarıyla yapılan webinar’a oda üyeleri ilgi gösterdi. Seminerin konuk konuşmacısı Doğuş Teknoloji Robotik Süreç Otomasyon Müdürü Sabri Demir oldu.

MERAK EDİLEN SORULAR
Kuralları net olan, iyi tanımlanmış manuel insan faaliyetlerinin bir kısmını veya tamamını otomatize etmek için kullanılan RPA (Robotik Süreç Otomasyonu) teknolojisinin konuşulduğu seminerde, ‘RPA nedir, faydaları nelerdir, Türkiye’de RPA teknolojisinin gelişimi, RPA teknolojisinin geleceği ile bu teknolojinin dijital dönüşüm alanındaki yeri, RPA teknolojisini ağırlıklı kullanan sektörler hangileridir?’ soruları masaya yatırıldı.

WORKSHOP DA YAPILDI
Seminerde şirketlere ek sanal çalışma arkadaşı sağlayan RPA’nın, şirketlerde iyi tanımlanmış süreçlerin otomatikleştirilmesi, zamandan ve maliyetten tasarruf edilmesini sağladığı üzerinde hemfikir olundu. Yaklaşık 2 saat süren seminerin sonunda Sabri Demir, kısa bir RPA workshopu da yaptı. Webinar’da konuya dair soruları yanıtlayan Sabri Demir, katılım gösteren herkese teşekkür etti.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI