25/10/2021 10:03:17
  • 9.6177 TL
  • 11.1934 TL
  • 13.2678 TL
KOCAELİ

Yahya Kaptan Amfi Tiyatro ‘Ne olmadı?’ oyunuyla renklendi

.

İzmit Belediyesinin yakın zamanda yeniden hayat verdiği Yahya Kaptan Amfi Tiyatro, Nill Sanat Merkezi’nin ‘Ne olmadı?’ oyununa ev sahipliği yaptı

İzmit’in en büyük yerleşim alanlarından Yahya Kaptan Mahallesi’nin simgelerinden biri olan ancak uzun bir süredir kaderine terk edilerek atıl durumda bırakılan amfi tiyatro, İzmit Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla yenilenerek vatandaşların hizmetine sunuldu. Yeni yüzüyle aktif olarak kültür-sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan amfi tiyatroda, son olarak ‘Ne olmadı?’ adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

KÜLTÜREL VE SANATSAL ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK
İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün katkılarıyla Nill Sanat Merkezi’nin düzenlediği ücretsiz etkinlik, Yahya Kaptan Amfi Tiyatro’da dün akşam saat 20.00’de başladı. Lütfü Ufuk Gönüllü yönetmenliğinde Nill Sanat Merkezi kursiyerlerinden Dilan Aslıtürk ve Erva Kemer’in hayat verdiği çağdaş performans türündeki ‘Ne olmadı?’ oyunu, İzmitli tiyatro severler tarafından büyük beğeni ile takip edildi. Yahya Kaptan Amfi Tiyatro, ilerleyen günlerde yeni oyunlara ve etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam edecek.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI