27/01/2022 7:45:41
  • 13.5475 TL
  • 15.2907 TL
  • 18.3011 TL
KOCAELİ

Ekonomi Ne Olacak?

26 Kasım 2021 Cuma - 08:45

Son günlerde yaşadığımız dolar ve altın fiyatlarının artması doğal olarak hayatımızda ki gıdadan,benzine,elektrikten su ya, kırtasiyeden otomobil sektörüne kısacası hemen hemen her şeye zam olarak yansıyacak.

 

2 yıldır corona ile mücadele ederken zaten kısıtlamalar ve kapanmadan dolayı pek çok esnaf,işyeri kepenk kapatmıştı. Yeni gelecek olan zamlar ile hayat daha da zorlaşacak gibi.

 

Bu yükseliş en çok da yeni evlenecek çiftleri etkiledi. Malum bizim adetlerimizde altın,para takılır geline damada. Ayrıca davullu zurnalı,yemekli düğünler yapılır.

 

E tabi bunların hepsi para. Mobilyadan beyaz eşyaya her şey para demek. Gelen misafirler de artık eskisi gibi altın bilezikler,cumhuriyetler takamayacak.

 

Hatta gram bile zor artık. Bu durumda yeni evlenecek çiftler takı konusunda galiba şanssız olacak. Marketlerde,eczanelerde ve hatta hastane medikal malzemelerinde tedarik sıkıntısı görülüyor.Dolara endeksli olarak rakam dalgalanması yaşandığı için malzeme sıkıntısı başlayabilir.
Yılbaşında ne olur ? Bilinmiyor. Ancak tüm çalışan kesimin işvereninden iyi bir zam beklediği kesin.

 


Bu durumda maaşlar ne kadar zamlanır? Yoksa küçülmeye mi gider işverenler bilmiyoruz.


Umarım en kısa sürede dolar ve altın makul rakamlara düşer.Böylece buna bağlı tüm yaşam kaynakları da normal seviyesine kavuşur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI