29/01/2022 3:40:15
  • 13.6516 TL
  • 15.2036 TL
  • 18.2809 TL
KOCAELİ

12 polisin sanık olduğu dava devam etti

.

İstanbul Esenyurt polis merkezinde yaşanan ölüm olayı ile ilgili 12 polis hakkında soruşturma başlatılmıştı.Polis merkezindeki kamera kayıtları bilirkişiye gönderildi.


Geçtiğimiz Haziran ayında Esenyurt ilçesindeki bir sitede, site esnafı ile güvenlik görevlileri arasında meydana gelen karşılıklı kasten yaralama olayı ile ilgili sitenin özel güvenlik müdürü Birol Yıldırım'ın site güvenlik görevlisinin durumunu sormak maksadıyla polis merkezi amirliğine gelmiş,Yıldırım burada polis memurları tarafından darp edildiği daha sonra fenalaşarak hayatını kaybettiği iddia edilmişti.DOSYA AĞIR CEZA MAHKEMESİNE GÖNDERİLDİ

Sabah'ın haberine göre Biri tutuklu toplam 12 polis memuru, 'bilinçli taksirle ölüme neden olmak' ve 'basit yaralama' suçlarından Küçükçekmece 3. Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanıyordu. Hakim ilk duruşmada, eylemin "İşkence" ve "Neticesi sebebiyle ağırlaştırılmış işkence" suçlarını oluşturabileceği gerekçesiyle görevsizlik kararı ile dosyayı Ağır Ceza Mahkemesine göndermişti. Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmaya basın mensupları alınmadı. Duruşmada tutuklu sanık İ.A.S bulunduğu cezaevinden getirildi. Duruşmada tüm sanıklar, müştekiler ve taraf avukatları da hazır bulundu.

TUTUKLULUK DEVAM, KAMERA KAYITLARI BİLİRKİŞİYE GÖNDERİLECEK

Duruşma savcısı, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti. Müşteki avukatlarının, diğer sanıkların tutuklanması yönündeki taleplerinin ise reddedilmesini istedi. Mahkeme heyeti ise dosya içinde bulunan kamera kayıtlarının incelenmesi için bilirkişiye gönderilmesine karar verdi. Heyet sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI