FETÖ operasyonunda 91 gözaltı
09 Mart 2024 11:00

FETÖ operasyonunda 91 gözaltı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, aralarında Kocaeli’nin de bulunduğu 30 ilde FETÖ’ye yönelik “KISKAÇ-10” operasyonlarında 91 şüphelinin yakalandığını açıkladı.


“FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Aziz Milletimizin duası ve destekleriyle terör örgütleri ve onların iş birlikçilerinin nefeslerini keseceğiz” diyen Bakan Yerlikaya, “ Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Daire Başkanlığı, İstihbarat Başkanlığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde, Aralarında Kocaeli’nin de bulunduğu 30 ilde KISKAÇ-10” operasyonlarının yapıldığı belirtti.

Operasyon kapsamında, örgütün sözde “Askeri Mahrem Yapılanması”, “Emniyet Mahrem Yapılanması” ve “Güncel Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları, Ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları, Örgütün kripto haberleşme programı “ByLock” kullanıcısı oldukları, 2009 KPSS sınav sorularını usulsüz şekilde elde ettikleri ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ile aranma kaydı bulunduğu tespit edildi. Operasyonlar sonucu, Çok miktarda Türk Lirası,Dijital materyal ve örgütsel dokümana el konuldu.

Güncelleme: 10 Mart 2024 13:06
İleri Ray
X