14/04/2021 17:26:37
  • 8.0996 TL
  • 9.6877 TL
  • 11.1609 TL
KOCAELİ 18°

Savcı ile polis davalık oldu

savcı ile polis arasında yaşanan gerginlik, mahkemeye taşındı

Star TV'nin haberine göre; adliyeye şüpheli getiren narkotik polisi boş olan polis masasına oturdu.O sırada bölgeden geçen iki savcıdan biri polise kimlik sordu.

KİMLİK GERİLİMİ YAŞANDI
Bunun üzerine polis de savcıdan kimlik talep etti. Savcılar kimliklerini gösterirken, polis yere düşen kimliğini almak için yere eğildi. O esnada ise taraflar arasında ufak bir arbede yaşandı.

SAVCI: ELİNİN TERSİYLE BANA VURDU
Savcı, "Kimliği almak için eğildiğinde elinin tersiyle bana vurdu. Vurmanın şiddetiyle duvara çarptım" sözleriyle polisin kendisine darp uyguladığını iddia etti.

Yaşanan olayın ardından darp raporu alan savcı, polis hakkında suç duyurusunda bulundu.Hakkında 1,5 yıla kadar hapis cezası istenen polis memuru iddiaları kabul etmedi.

"ELLERİMİZ ÇARPIŞTI"
Sanık polis savunmasında, "Aynı anda yere uzandık ve ellerimiz çarpıştı, kesinlikle eline vurmadım. Yalnızca kimliğimi almak istedim." dedi.

GÖREV YERİ DEĞİŞTİ
Yargılama devam ederken, sanık polis reddi hakim talebinde bulundu. Soruşturma sürecinde görev yeri değiştirilen polis memuru, Erciş ilçesindeki Göçmen Kaçakçılığı İle Mücadele Bürosu'na verildi.

YORUMLAR

  • Toplam 9 yorum

Yazan: Yetkin Takır Reisciyim

Polis düşmanlığı yapmak hiçbir görevliye yakışmaz. Böyle ufak tefek konularla zaman harcamak hiç hoş değil. Savcı bey kimlik sormakla hatalIdır.Lütfen herkes işini yapsın. ALLAH yiğit TÜRK Askerini ve Polisini korusun

3 Beğendim
0 Beğenmedim

Yazan: Azhari selahattin

Hak ve hukuk derken. Hak ve guguk var artık. Gugukkkkk. Alta kalanın canı cıksın oyle mi... Muhtaç herkes bırbırıne.. Havan batsın iyi komaya girmemişssin elin carpınca savcı

0 Beğendim
0 Beğenmedim

Yazan: Faruk Öteyüz

Olay çok açık ve ne Avukatlık mesleğinden gelmiş bir savcı var ama hukukçu olmamış makam ve kimlik sevdalısı Avukat iken Polis ile ilişkileri çok zorlu bir süreç den geçmiş bir de ne tuhaf bir durum polisin yeri değişiyor hemen oysa savcı soruşturmayı etkiler ikili ilişkileri ile SENDİKA olmuş olsa bunlar olmaz dı

0 Beğendim
0 Beğenmedim

Yazan: Õmer Şahin

Savcınín kimlik sorma yetkisi yok.Kolluk görevlisi.değil.Adli merci sorgulama yetkisi var.Tabii savcí ve hakimler kendilerini kanunlarín ústúnde görúyorlar.Polis gariban hemen görev yerini değiştirmişler.

1 Beğendim
0 Beğenmedim

Yazan: Kemal Virzilli

Savcı bey haklı veya haksız polisin adli amiri olduğu için bu durum fiyasko. Ama adaletin bumu dünya şarkısı olaya kapak olsun.

1 Beğendim
0 Beğenmedim

Yazan: SEZGİN İŞBAŞAR

BEN GÖREV YAPTIĞIM SÜRELER İÇİNDE ŞUNU SAVUNMUŞUMDUR ADLİYE İÇİ HER YER EMNİYET İÇİ HER YER DE SES VE GÖRÜNTÜ KAYDININ OLMASINI İŞTE BU NEDENLE BU OLAYDADA KONUNUN GERÇEKLERİ O SES VE GÖRÜNTÜDEN ÇIKARTILIP GEREĞİ KİME NE İSE YAPILSIN ADALETİN KESTİĞİ PARMAK KESİNLİKLE DELİLLER IŞIĞINDA ADİLL OLDIĞU SÜRECE KİMSE SESİNİ ÇIKARTAMAZ KAMUOYUDA AYDINLANIR VE GERÇEKLERE GÖTÜR ...!

1 Beğendim
0 Beğenmedim

Yazan: M BOLAT

Polis Masasında oturan Kişiye kimlik sormak savcıya mı kalmış, o yerde Savcı Yardımcılığı görevini yürüten görevli polis yokmuymuş. Başsavcının o kimlik görme meraklısı Savcıyı giriş te görevlendirsin desin senin görevin burada HES KODU sorgulamak desin.

2 Beğendim
0 Beğenmedim

Yazan: Kamil kamil

Polis günah keçisi sahip çıkmayın hemen görev yerini değiştirin. Peki savcının görev yeri değişti mi tabi ki hayır. Onlar biri birini tutuyor

2 Beğendim
0 Beğenmedim

Yazan: Cem Karakasoglu

Neden Polisin yeri degistiriliyor. Daha kimin hakli olup olmadigi bile belli degilken Polise ceza veriyorlar. Bu kadar kolaymi ?

2 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI