25/01/2022 8:03:03
  • 13.4288 TL
  • 15.2007 TL
  • 18.1636 TL
KOCAELİ

Çölyak ve PKU hastalarına gıda destek paketi

.


İzmit Belediyesi, Çölyak ve PKU (Fenilketonüri) hastalarına temel gıda ihtiyaçlarını karşılamaları için destek paketi verecek. Destek paketinden yararlanmak isteyenler başvurularını Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğüne gelerek yapacak

Sosyal belediyecilik ve sosyal adalet kavramlarını her projesinde ön planda tutan İzmit Belediyesi bu sefer de Çölyak ve PKU hastaları için yeni bir projeye imza atıyor. İzmit Belediyesi, Çölyak ve PKU tanısı konmuş beslenme hassasiyeti bulunan dezavantajlı gruplara gıda destek paketi sunacak.

GIDA İHTİYAÇLARI KARŞILANACAK
Çölyak ve PKU hastaları gluten içermeyen veya düşük proteinli besinleri tüketmeleri gerektiği için hayatları boyunca özel bir beslenme programına uymak zorunda kalıyor. İzmit Belediyesi de hayata geçireceği proje ile özel beslenme gereksinimi bulunan grupların yıl içerisindeki temel gıda ihtiyaçlarını karşılamalarına destek olacak.

BAŞVURULAR 3-23 OCAK ARASI
Bu destek ile hastalığın birey ve ailesinin gündelik yaşamındaki olumsuz etkileri en aza indirilerek bireylerin kendilerini toplum içerisinde dezavantajlı hissetmemesi sağlanacak. Destek paketinden yararlanmak isteyen Çölyak ve PKU hastaları, 3-23 Ocak tarihleri arasında ön başvurularını Belsa Plaza B Blok’ta bulunan İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğüne giderek yüz yüze gerçekleştirebilecek.

BAŞVURUDA İSTENECEK BELGELER
-Çölyak/ PKU (Fenilketonüri) tanısı konmuş bireyin kimlik fotokopisi (Birey 18 yaşından küçük ise ebeveynin ve hastanın kimlik fotokopileri)
-Çölyak/ PKU (Fenilketonüri) tanısı konulduğuna dair tarihi geçerliliği olan sağlık raporu
-Gıda desteğinden faydalanmak istediğine dair dilekçe

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI