20/10/2021 19:48:42
  • 9.3447 TL
  • 10.8666 TL
  • 12.8689 TL
KOCAELİ

DEVA Partisi’nde İdris Şahin Coşkusu

.


DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanlığı yoğun olarak sürdürdüğü üye kaydı ve mahalle temsilcisi atamalarının yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarından İdris Şahin’in kente yaptığı ziyaretle de çalışmalarına hız kattıGenel Başkanlığı’nı Ali Babacan’ın yaptığı Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Kocaeli İl Başkanlığı çalışkan ve dinamik ekibiyle göz doldurmaya devam ediyor...

Genel Başkan Ali Babacan’ın geçtiğimiz aylardaki Kocaeli ziyaretinde ‘İl Teşkilâtını’ Türkiye şampiyonu ilan etmesi ardından Parti Genel Merkezi’nden de Kocaeli’ne ziyaretler sürüyor. Bu kapsamda DEVA Partisi Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin de Kocaeli’ne kapsamlı bir ziyarette bulundu.

++++

TİCARET ERBABININ SORUNLARI

Sabah basın mensupları ve parti teşkilâtıyla birlikte kahvaltı programına katılan Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, gazetecilerin sorularını yanıtladı ve parti teşkilâtıyla birebir tanıştı.

Daha sonra Kocaeli Ticaret Odası’na bir ziyaret gerçekleştiren İdris Şahin ve çok sayıda DEVA Partili Yönetici, burada KOTO Başkanı Necmi Bulut ve yönetimini ziyaret ettiler.

Görüşmede Kocaeli’nin ve ticaret hayatının sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Burada özellikle medikal malzeme satanların ve bunları kullanmak zorunda olan vatandaşların karşılaştıkları sorunları üzerine eğildiklerini dile getiren DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, bu alanda çok büyük sorunlar yaşandığını ve yapılan yolsuzluklara yönelik olarak kapsamlı bir rapor hazırladıklarını ifade etti.

++++

KOCAELİ BAROSU YÜZ AKI

Daha sonra beraberindeki heyet ile birlikte Kocaeli Barosu’na geçen Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, burada da Kocaeli Barosu Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir’i ve Yönetim Kurulu’nu ziyaret ettiler. Burada avukatların sorunlarıyla ilgili görüş alışverişinde bulunan heyetler, Türkiye’de en önemli sorunun yargıya olan güvenin azalması olduğunun altını çizdiler.

Türkiye Barolar Birliği’nin avukatların haklarına sahip çıkmadığını dile getiren İdris Şahin, “Bakanlığım döneminde bununla ilgili olarak yasa tasarısı hazırladık ancak gereken destek verilmediği için yasayı geçiremedik. Eğer o gün bu yasa geçmiş olsaydı bugün yaşanan Hükumet tarafından parçalanmış ve politize edilmeye çalışılan baro sorunu ile karşılaşmazdık” dedi. Şahin ve Candemir sözlerinin devamında, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun avukatların haklarını aramadığı ve hükumetin yargıyı ve baroları politize etme maksadıyla yaptığı çalışmalara karşı direnç göstermediğini ifade ettiler. Genel Başkan Yardımcısı Şahin, “Bu anlamda Kocaeli Barosu, gerek bölgesinde ve gerekse de Türkiye çapında yaptığı çalışmalarla mesleğin yüz akı olmuş bir barodur. Bu vesile ile Sayın Candemir’i ve ekibini tebrik ediyorum” dedi.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI