28/01/2022 2:53:42
  • 13.6381 TL
  • 15.2662 TL
  • 18.2995 TL
KOCAELİ

Gelişigüzel çöp atanlara kabahatler kanununa göre ceza kesecek

İzmit Belediyesi sordu, vatandaş destekledi!

İzmit Belediyesinin, çevre kirliliğine yol açan durumlarda sorumlu kişilere idari para cezası verilip verilmemesi hususunda online anketi tamamlandı. Oylamaya katılan vatandaşların 95’i idari para cezası uygulanmasını destekledi


Hayata geçirilen projelerde her zaman halkın fikrini ön planda tutan İzmit Belediyesinin, çevreyi kirletenlere karşı idari para cezası verilmesi konusunda da halka sunduğu anket tamamlandı. İzmit Belediyesinin çevre duyarlılığını arttırmak adına vatandaşla birlikte aldığı karara göre bundan sonra sokaklara gelişigüzel çöp atanlara kabahatler kanununa göre idari para cezası uygulanacak.

VATANDAŞLARIN YÜZDE 95’İ EVET DEDİ
İzmit Belediyesi, sokaklara ve kapı önlerine gelişigüzel çöp atmamanın, parkları ve yeşil alanlarımızı temiz tutmanın bilincinde çalışmalarına devam ederken bu durumu ihlal edenlere yönelik uygulanacak yaptırımlara yine halkla birlikte karar verdi. Daha temiz çevre ve insan sağlığını koruma çalışmaları kapsamında, çevremizi kirletenlere para cezası uygulanmasını destekliyor musunuz? sorusunun yer aldığı ankette oy kullanan vatandaşların %95’i ‘evet’ yanıtını vererek idari para cezasını destekledi.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI