29/11/2021 14:03:00
  • 12.1185 TL
  • 13.6420 TL
  • 16.1365 TL
KOCAELİ

16 Ekim Dünya Gıda Günü BELSA Plaza’da kutlanacak

.

İzmit Belediyesi öncülüğü ve İzmit Kent Konseyi ile Gıda Mühendisleri Odası Kocaeli İl Temsilciliği’nin iş birliğiyle, ‘16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde gün boyu sürecek etkinlikler düzenlenecek.

Her yıl Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü(FAO) tarafından, kuruluş yıldönümü olan 16 Ekim’de ‘Dünya Gıda Günü’ adı altında etkinlikler düzenleniyor. Dünyada yaşanan açlığa dikkat çekmek amacıyla hayata geçirilen 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde İzmit’te farkındalık oluşturmak isteyen İzmit Kent Konseyi, İzmit Belediyesi ve Gıda Mühendisleri Odası Kocaeli İl Temsilciliği’nin işbirliği ile 16 Ekim Cumartesi günü BELSA Plaza önünde etkinlik düzenlenecek.

BİRBİRİNDEN FARKLI STANTLAR KURULACAK
15.00-17.30 saatleri arasındaki etkinlikte çeşitli stantlar açılacak ve söyleşiler gerçekleştirilecek. Etkinlik dâhilinde; sirke yapımı ve ‘Sirke Yapımı Kursu’ başvuru dağıtımı, bayat ekmekten yapılan yemek tarifleri uygulaması ve ikramı, atık yağ, geri dönüşümü ve çevre halk market stantları kurulacak. Aynı zamanda Gıda Mühendisi ve Danışman Tuba Özcan, ‘Dünya Gıda Günü’nde Güvenli Gıda Hazırlama Koşulları’, Gıda Mühendisleri Odası Kocaeli İl Temsilcisi Sema Kopal da ‘Dünya Gıda Günü’nde Gıda Güvenliğinin Önemi ve Artan Gıda Fiyatları’ isimli söyleşilerle İzmitli vatandaşlarla bir araya gelecek.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI