29/11/2021 8:21:51
  • 12.1185 TL
  • 13.6420 TL
  • 16.1365 TL
KOCAELİ

30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Zaferi; Aziz Milletimizin En Çaresiz Zamanlarda Bile En Büyük Güçlükleri Aşabileceğinin Göstergesidir

Büyük Zaferimizin  99. yıldönümü nedeniyle Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz’un ev sahipliğinde düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kabul Töreni, Valilik Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Törene; Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz’un yanı sıra; Donanma Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kocaeli Milletvekili  İlyas Şeker,  Deniz Eğitim ve Öğretim-Garnizon Komutanı Tümamiral Yalçın Payal, Deniz Hava Komutanı Tuğamiral Alper Yeniel, Gölcük Tersane Komutanı Tuğamiral Mustafa Saygılı, Deniz Ana Üst Komutanı Tuğamiral Refik Levent Tezcan, Büyükşehir Belediye Başkan V. Yaşar Çakmak, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Vali Yardımcıları Ekrem Çalık, İsmail Gültekin, Aslan Avşarbey ve Ali Ada, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu,  İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Ümit İlbayı, Daire Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sanayiciler ve işadamları, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, askeri erkan, Muharip Gaziler, şehit ve gazi yakınları, yerel ve ulusal basın kuruluşları temsilcileri, huzurevi sakinleri  ile vatandaşlar katıldı.

Misafirlerini tören alanının girişinde karşılayıp Zafer Bayramlarını kutlayan Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz daha sonra davete katılan bütün misafirlerle tek tek görüşüp, hal ve hatırlarını sorarak günün anısına fotoğraf çektirdiler.

Kabul törenine katılım sağlayan herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Valimiz Seddar Yavuz törende yaptığı konuşmalarında;   “Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi neticesinde kazanılan, Aziz Milletimizin en şanlı günlerinden birisi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen “kabul töreni” davetimize teşrifinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor, sizleri sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Aziz Milletimizin ve kahraman ordumuzun bağımsızlık ve istiklal adına gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 99. yılını kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz. Milletimizin 1071’de Malazgirt Zaferi ile başlayan Anadolu serüveni ile bu kutlu vatanın ebediyen Türk yurdu olduğunun ve Milletimizin esarete asla boyun eğmeyeceğinin dosta düşmana ilan edildiği 30 Ağustos Zafer Bayramının 99. Yılı Kutlu olsun.

30 Ağustos Zaferi ile Şanlı Bayrağımız Masmavi Göğümüzde Dalgalanmaya Devam Etmiştir

30 Ağustos Zaferi ile esaret altında kalmadığımızı vurgulayan Vali Yavuz; “30 Ağustos Zaferi” Milletimizin Ordusuyla bütünleştiği, ayağındaki çarığı, torbasındaki azığı paylaştığı, gözünü kırpmadan canını vatanı uğruna feda ettiği bir mücadelenin adıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devletine giden yolda büyük bir dönüm noktası olan bu büyük zafer, Milletimizin en çaresiz zamanlarda bile en büyük güçlükleri aşabileceğinin göstergesidir. Devrin en güçlü ordularının dört bir cepheden amansızca saldırdığı bu mücadelede isimsiz kahramanlar, kadınıyla erkeğiyle birer Mehmetçik olmuş, iman dolu göğsünü siper etmiştir. Bu zaferle şanlı bayrağımız masmavi göğümüzde dalgalanmaya devam etmiş, ezanımız dinmemiş, bedenimiz de, ruhumuz da asla esaret altında kalmamıştır.

Tüm Varlığını, Bilgisini, Birikimini Memleketi Uğruna Sarf Eden Bu Millet, Milletler Topluluğundaki Onurlu Yerini Korumaya Devam Edecektir

Aziz Milletimizin kimsenin bir karış toprağımıza el uzatmasına izin vermediğini belirten Vali Yavuz; Bu büyük mücadelenin ardından kurulan güçlü ve büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti, barışın, demokrasinin ve istikrarın ülkesi olmuştur. Kimsenin toprağında gözü olmayan bu milletin asil evlatları, kimsenin de bir karış toprağımıza el uzatmasına asla izin vermemiştir. Bizi, güçlü Türkiye hedefinden saptırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Tüm varlığını, bilgisini, birikimini memleketi uğruna sarf eden bu Millet, milletler topluluğundaki onurlu yerini korumaya devam edecektir. Nitekim 15 Temmuz 2016 tarihinde bu vatanın nasıl alındığını, insanımızın kodlarının ilk günkü gibi sağlam kaldığını, dosta güven, düşmana korku salarak tüm dünyaya gösterdik. Aziz Milletimizin evlatları söz konusu vatan olunca, omuz omuza tanka, topa, tüfeğe karşı vücudunu nasıl siper edebilecek insanlar olduğunu bir kez daha göstermişlerdir.

Gücümüzü birlik beraberlik ve kardeşliğimizden aldığımızı vurgulayan Vali Yavuz; Gücünü ve bekasını, birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan Aziz Milletimizin, tarih boyunca yüce değerler etrafında oluşturduğu bu kenetlenmenin, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız her türlü badireyi aşmamızı sağlayacağına yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; Bu cennet vatanı bizlere yurt eden, bu uğurda büyük bir mücadele sergileyip 30 Ağustos Zaferi’ni kazandıran başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; ülkemizin güvenliği, demokrasimiz ve bağımsızlığımız için canını feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Aziz Milletimizin büyük bayramı, 30 Ağustos Zaferi kutlu olsun.”  diyen Vali Yavuz, herkesin Zafer Bayramını tebrik etti.

Vali Seddar Yavuz konuşmalarının ardından eşi Selda Yavuz ile kabul törenine katılan çocuklarla yakından ilgilenerek, oyuncak ve kitap hediye ettiler. Misafirleri ile birlikte Ay Yıldızlı Al Bayrağımız eşliğinde 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutlayan Yavuz çifti bayram coşkusunu yaşattılar.
 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI