AK Partili Şamil Tayyar'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki
12 Ekim 2023 08:46

AK Partili Şamil Tayyar'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki

AK Partili Şamil Tayyar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı ve çalışan emeklilerin muaf tutulduğu 5 bin TL'lik ek ikramiye için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "sokaktaki öfkeyi duyurayım" diyerek tepki gösterdi.


Sosyal medya hesabı üzerinden sokakta yaşadığı bir anıyı anlatan Tayyar, şu ifadeleri kullandı:

“Ankara’da az önce bir zincir marketten alışveriş yaparken 3 emekli yolumu kesti. İhtiyaçları olduğu için çalışıyorlarmış aynı zamanda. Sürekli alışveriş yaptığım bir mekan olduğu için emeklileri tanıyorum, daha önce AK Parti’ye oy vermişlerdi.

5 bin lira yardımın sadece çalışmayan emeklilere verilmesine öfkelilerdi. ‘Bizi neden yok saydınız?’ diye sordular. Toplamda sayıları ne kadar bilmiyorum. 12.5 milyon emeklinin yardımdan yararlanacağı açıklandığına göre kapsam dışı emekli sayısı 3 milyon civarında olabilir. Sokaktaki öfkeyi duyurayım istedim, bilginize.

Bu yardıma ihtiyaç mevzu, ayrı bir tartışma konusu. Madem böyle bir karar alındı, adil olmak gerekir. Ayda 40 bin lira emekli maaşı alan biri ek iş yapmıyorsa bu yardımdan yararlanacak, 7.500 lira emekli maaşı alan biri aynı miktarda gelir elde ettiği bir ek iş yapıyorsa yardım kapsamı dışı. Kaldı ki hayat pahalılığı onların suçu değil.”

Güncelleme: 13 Ekim 2023 11:37
İleri Ray
Arı Lift
X