08/12/2021 23:06:52
  • 13.6691 TL
  • 15.4262 TL
  • 18.0949 TL
KOCAELİ

Atatürk sevdiği türkülerle anıldı

.

İzmit Belediyesi 9 Kasım’da Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 83. Ölüm yıldönümü vesilesiyle İzmit Kent Konseyi ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından ‘Atatürk’ün Sevdiği Türküler Programı’ gerçekleştirildi

İzmit Belediyesi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 83.yıldönümünde anıyor. İzmit Kent Konseyi ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından Yunus Emre Kültür Merkezi’nde saat 19.30’da ‘Atatürk’ün Sevdiği Türküler Programı’ gerçekleştirildi. Birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği ve coşkulu geçen konser programında koronun şefliğini Muzaffer Alişoğlu yaptı.

YOĞUN KATILIM
Programa İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in yanı sıra ev sahibi Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi Başkanı Yüksel Öztürk, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, Vatan Partisi İl Başkanı Yalçın Arslan, Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcıları, İzmit Belediyesi Koordinatörleri, İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“ATAMIZI ANLATMAK BOYNUMUZUN BORCU”
Konser programında konuşan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Bu kıymetli emeğin önünde saygıyla eğiliyorum. Gerçekten çok güzel bir emek, çok güzel bir dayanışma. Bolca alkışı hak ediyorlar. Batı Trakya Türkleri Derneği ve İzmit Kent Konseyi’ne bu güzel organizasyonu yapmış olmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Güzel bir akşam. Atamızı onun sevdiği şarkılarla anmak, onun ışığını gelecek nesillere yansıtmak, çocuklarımıza daha fazla Atamızı anlatmak, öğretmek hepimizin boynunun borcu. Özellikle okumuş bir Cumhuriyet kadını olarak bugün bu topraklarda bu temsiliyete, bu sahip olduğumuz haklara eriştiysek bu Mustafa Kemal Atatürk sayesinde.

“ŞÜKRAN VE ÖZLEMLE ANIYORUM”
Biz okumuş kadınların bu Cumhuriyete ve Atamızın ilkelerine, Ata’mızın bize emanetine borcumuz var. Bu borcumuzu da sorumluluk bilinciyle gelecek nesillere yansıtmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Değerli Ata’mızı ölüm yıldönümünde rahmetle, şükranla ve özlemle anıyorum. Onun ölmediğini fikirlerinin yaşadığını hepimiz biliyoruz. Onun fikirlerini herkese ve her şeye inat, silmek isteyenlere inat her daim yaşatacağız.

“ONUN ÇABASINI EN İYİ BİZ ANLARIZ”
Bu ülke kolay kazanılmadı, bu ülke kolay kurulmadı. Onun emeğini, onun çabasını, onun mücadelesini en iyi yine bizler anlarız. Bu akşama sahip çıkan tüm değerli dostlarımıza teşekkür ediyorum. Ata’mız nezdinde tüm şehitlerimize çok şeyler borçluyuz” diye konuştu. Konuşmanın ardından Başkan Hürriyet’e Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi Başkanı Yüksel Öztürk plaket takdim ederken, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol da çiçek takdiminde bulundu.

 “SON DERECE MUTLUYUM”
Programda konuşan  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi Başkanı Yüksel Öztürk, “Bu akşam burada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 83. Yıldönümünde derneğimizin İzmit Belediyesi ve İzmit Kent Konseyi ile birlikte ortaklaşa düzenlemiş olduğu 10 Kasım etkinlikleri kapsamında Türk Halk Müziği Koromuzun vereceği Atatürk’ün Sevdiği Türküler Konseri’nde sizlerle bir arada olmaktan son derece mutluyum. Hemşeri olmaktan onur duyduğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tarihe iz bırakan bir komutan ve lider yapan en önemli özelliği milletine duyduğu sonsuz güven ve inançtır.

“ÖZEL BİR DURUM”
Atatürk sadece kazandığı zaferler ve bize kazandırdığı eserlerle değil, aynı zamanda ortaya koyduğu fikirlerle dünyaya ışık tutan büyük bir liderdi. Bizler de onun eserlerine sahip çıkıp onun fikirleri ışığında çalışarak ülkemizi daha ileri seviyelere taşımak zorundayız. Bir derneğin Türk Halk Müziği Korosu olmak özel bir durum. Tamamen özveri ve büyük bir çaba isteyen bir iş. Koromuz bir buçuk sene sonra ilk defa sahne alıyor. Bu sene zarfında ebediyete uğurladığımız değerli koro üyelerimiz Sebahattin Öztürk, Muzaffer Bayraktar ve Okay Samsa’ya Allah’tan rahmet diliyorum. Projemize destek veren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

  • 4.000 TL
  • 4.500 TL
  • 5.000 TL ve üzeri