28/01/2022 10:04:29
  • 13.6381 TL
  • 15.2662 TL
  • 18.2995 TL
KOCAELİ

Başkan Yıldızlı’dan iktidara FETÖ göndermesi

“Pensilvanya’da el tutup yıkamayan şu an sizin belediye başkanınız”

İzmit İlçe Danışma Kurulu’nda konuşan CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı: “Sıkıştıkça yok PKK, yok FETÖ diyorlar. Sanki ben Pensilvanya’dakinin elini tuttum da geldim elimi yıkamayacağım dedim sonra belediye başkanı oldum.”


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmit İlçe danışma Kurulu Toplantısı, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve yönetiminin ev sahipliğinde KYÖD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. CHP Parti Meclisi üyesi Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, il yönetim kurulu üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak, CHP Gençlik Kolları MYK üyesi Caner Arduç, CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, geçmiş dönem il başkanları Keramettin Gençtürk, Mustafa Küpçü, Cengiz Sarıbay, Cihat Altınyuva, Necat Çakır, geçmiş dönem CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya, geçmiş dönem İzmit İlçe Başkanları Mehmet Ümit Küçükkaya, Orhan Dönmez, Ömer Hazer ve partinin önde gelen bir çok ismi katıldı.

ÖN SEÇİM İSTEYECEĞİZ

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla toplantının açılış konuşmalarını CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar gerçekleştirdi. Göreve geldikleri günden bu yana yürüttükleri faaliyetleri aktaran Hakan Çakar, “Öncelikle her an seçim olacakmış gibi sandık ve öbek atamalarını gerçekleştirip eğitimlerine başlayacağız. Bekirpaşa ve Kuruçeşme irtibat ofislerimizin açılışlarını gerçekleştireceğiz. Bu süreçte vatandaşlarımızla bir araya gelmeye devam edeceğiz.  Ön seçim yapmak için bütün görüşmeleri yaparak İzmit’te ön seçim isteyeceğiz. Çağdaş demokrasilerde olduğu gibi vatandaşların sorunlarına çözüm üreten, halkın iktidarını kuracağız. Hedefimiz CHP’yi iktidara taşımak.” diye konuştu.

BİRİ DE ÇIKIP DEMEDİ

Partililere hitap eden CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı ise şunları kaydetti; “Ülkemiz çok ciddi bir ekonomik buhrandan geçiyor. Bu konulara değinmeden önce geçtiğimiz haftalarda Sayın Genel Başkanımız ilgili ithamlarda bulunan hadsiz meclis üyesi ile ilgili birşey söylemek istiyorum. Siyasetin dili bu olmaması gerekirken, siyaset yapanlarında gerekli uyarıları yapması gerekiyor. Biliyorsunuz her ay olduğu büyükşehir meclisini izlemek için içeriye girmek istedik. En önde de ben vardım. Ben içeri girerken görevli arkadaş, meclisi üyeleri harici kimse içeri giremez dedi. Bende bunun böyle olmayacağını ve içeri gireceğimizi, meclisin halka açık olduğunu söyledim. Fikret Hocaoğlu’nu istifaya davet ettik. Bekledik ki orada biri çıkar der ki siyasetin üslubu bu değil.


İNKAR DA ETMİYOR ÖZÜR DE DİLEMİYORLAR

Bakın Arda burada yanlış bir paylaşım yaptı, çocuğu dart tahtasına koydular.  Günlerce konuşuldu. Arda’yı aradım kaldıracaksın onu dedim, özür diledi.  Ama kendileri ne yaptı? İçlerinde bir tane akil adam yok mu meclis üyesine özür diletecek? Ancak hepsi aynı akılda ki hiçbiri inkar etmiyor özür dilemiyor. Bir hadsizde Kocaelispor yönetiminde var. CHP’yi sevmiyorum dedi daha önce. Sevmeyebilir ancak halkın takımı Kocaelispor’da böyle hadsizlerin yeri yok. Sayın Engin Koyun’na bizleri daha önce ziyaret ettiklerinde Kocaelispor’u siyasetin arka bahçesi yapmamaları gerektiğini açıkça söylemiştim. Bir önceki olayda kendilerini de uyardım, şimdi aradım yine yanlışlıkla paylaştı diyor. Bütün yanlışlıklar bunlarda. Hiç doğruları yok.


‘ERDOĞAN VAR’ SÖZÜYLE KARNI DOYUYOR MU?

Çok kıymetli basın mensuplarına da söylüyorum. Genel başkanımızla ilgili paylaşımlar basında hiç yer almadı. Biz evet mahkemeye başvurduk gereğini yapıyoruz. Ancak hepimiz gereğini yapmalıyız. Ekonomi ile ilgili de hiçbir öneriyi dikkate almıyorlar. 3 haftadır danışma kurulu yapıyoruz biz yaparken 11 bandındaydı şimdi 14 bandına çıktı dolar. Geçtiğimiz hafta ziraat odası başkanını ziyaret ettik. Başkan diyor ki buğdayı 5 liraya mal ediyoruz 2.5 liraya satıyoruz. Çiftçi tarlasını ekemiyor. Mazot, gübre fiyatlarına yetişemiyor. İktidar sahiplerine sesleniyoruz gelin beraber sokağa inelim vatandaşı dinleyelim. Yok diyorlar dolar euro. Bırak doları euroyu biz size hasret değiliz ki. sokağa inelim diyoruz Sahada seninle yolda yürümeye meraklı değilim. İn de işçinin, esnafın haline bak. Bırak doları euroyu benim Erdoğan’ın var sözüyle karın doyuyor mu?


PENSİLVAN’YA DA EL TUTUP YIKAMAYAN BAŞKANLARINIZ VAR

Sıkıştıkça yok PKK, yok FETÖ diyorlar. Sanki ben Pensilvanya’dakinin elini tuttum da geldim elimi yıkamayacağım dedim sonra belediye başkanı oldum. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında her zamankinden daha fazla birliğe beraberliğe ihtiyacımız var. Önümüz açık iktidar çok açık. Örgütümüzün her bireyine çok görev düşüyor. eksiklerimiz, yanlışlarımız olabilir, eleştiriye de öneriye de açığız. Geçtiğimiz günlerde sayın genel başkanımızı meclis üyelerimiz ile ziyaret ettik. Grup toplantısında genel başkanım ekonomik buhranla ilgili 5 öneri de bulundu. Buna bile kulak asmadılar. Bu cumartesi günü Mersin’de ilk mitingimiz olacak. Genel Başkanımız ile görüşmeye ikinci mitingin Kocaeli’de olması konusunda söz kıydık. Nasipse ikinci miting Kocaeli’de olacak. Geliyor gelmekte olan. “


MECLİSTEN İZİN ALDIM

Toplantıda partililere hitap eden PM üyesi Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ise şunları kaydetti;  “Benim en büyük görevim, beni TBMM’ye gönderen CHP’nin emekçileri, Kocaelili seçmenleri dinlemem gerekiyor diye izin aldım. Genel başkanımız ve Engin Altay’ın sizlere selamını getirdim. ‘Bana yetkiyi verin, bu ülkeyi uçuracağım, ekonomiyi ayağa kaldıracağım; partili cumhurbaşkanı sistemi Türkiye’yi ayağa kaldıracak’ diyorlardı. Danışmanlarımı görevlendirmiştim sakın ha gece 12’den sonra sırayla nöbet tutarak uyuyacaksınız çünkü her gece Resmi Gazete’de bir atama oluyor. Ya emniyet müdürleri, ya valiler, gün geliyor merkez bankası gün geliyor bakanlar değişiyor. Koalisyondan rahatsızdın nasıl oluyor?


KAYBETTİKLERİNİ ANLIYORLAR

Koalisyondan bir tartışma olurdu bakanların başarısızları konuşulurdu şimdi neden görevden alındı bilinmiyor. Milliyetçilikten bahsediyorlar; CHP sanki iktidarmış gibi CHP’yi suçluyorlar. Bu torba kanunda önerdik; vatandaş zor şartlarda faturalarını ödeyemiyor. Asgari ücretten vergi alınmasın. Milliyetçi olan biri şeker fabrikalarını satar mı? Tekel’i satar mı? Demirel’in yaptığı köprü, Özal’ın yaptığı köprü kaç para, iktidarın yaptığı köprü kaç para bakmak lazım. otobanlar bizim değil tefecilerin, köprüler de tefecilerin. Bize milliyetçilikten bahsediyorlar. Hadi oradan. Belediye başkanlarımızı millete hizmet etmek için seçtiler. Son dönemlerde moda olmuş; belediye başkanları çıkmış çıkıp CHP’ye saldırıyorlar. Marifet vermiş biri. Kendileri de kaybettiklerini anlıyorlar.

MİLLETE HİZMET EDİN

Şu mesajı vermek istiyorum: evet, bugün iktidar olabilirsiniz ama erken seçim olursa iki yıl CHP’nin iktidarında marifet belediye başkanı olarak görev yapacaksınız. 2023’de olursa CHP’nin iktidarın belediye başkanlığı yapacaksınız. Ona göre çalışın, millete hizmet edin. Çıkın, halka hizmet edin, CHP’ye saldırmayı bırakın. Millet sizden hizmet bekliyor. Bugün, bizim yaptığımız hizmetlerle Kocaeli ayakta. Trafik durmuş, elektrikler kesiliyor. Sizin göreviniz millete hizmet etmek. İzmit’te büyük trafik var? Neden? Milletin parası yok; köprüden de geçemiyor, vapura da binemiyor. Karadan gidiyor karadan. Bizler iktidarız, iktidar gibi davranmalıyız. Halka gittiğimizde iktidarmış gibi davranmalıyız. EYT’lilerin sorunun biz çözeceğiz; 3600 ek göstergeyi biz getireceğiz. En az emekli maaşının asgari ücretin altında olmayacağını biz taahhüt ediyoruz. Çiftçinin, esnafın sorunu biz çözeceğiz. Bu sorunları biz çözeceğiz.”

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI