25/10/2021 10:00:22
  • 9.6177 TL
  • 11.1934 TL
  • 13.2678 TL
KOCAELİ

Bekçilere ateş açtı

Bekçiler karşılık verince hayatını kaybetti

Konya'nın Meram ilçesinde devriye görevi yapan mahalle bekçileri park halinde duran bir  otomobilden yüksek sesle müzik sesi gelmesi, üzerine araç srücüsünün yanına giderek uyarması üzerine sürücü otomobilden inerek kaçmaya başladı.

 

Bekçilerin ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçmaya devam eden şahıs yanındaki tabancasıyla bekçilere ateş açtı. Havaya  uyarı ateşi açan bekçilere öfkelenen şahıs, geri dönüp ikinci kez ateş etmesi üzerine bekçilerde karşılık verdi. Bekçilerin silahından çıkan kurşunla yaralanan Mehmet Toker isimli şahıs yaralandı. Bekçiler, sağlık ekiplerine haber verdi ancak yapılan müdahalelelere rağmen Toker kurtarılamadı.

SABIKA KAYDI KABARIK

Mehmet Toker’in 'kasten yaralama, hırsızlık ve uyuşturucu madde kullanmak' suçlarından sabıka kaydı olduğu ortaya çıktı.Gözaltına alınan 2 bekçi işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

YORUMLAR

  • Toplam 1 yorum

Yazan: Hamza ESEN

Adalet budur böyle olmalıdır. Bekçi polis ve jandarma kim adina gorwv yapıyor devleti adina. Kendi çıkarına gorwv olmaz ve yapamaz.. silahının de kullanma zaman ve mefrumu vardır. Suçlu kışı görevliler iki defa sıkıyor. Peki şike iki gorevlide olay yerinde şehit olsalardı sanık ne olacaktı serbest mi kalacaktı. Adamın suç kaydı zaten kabarık. Dur ihtarina uymayan aksi silahla karşılık verilmiş ise bu olay nefsi ve meşru müdafaa olayına girer bir başkası ve kendisin canına malına kast vardır

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI