28/01/2022 9:59:43
  • 13.6381 TL
  • 15.2662 TL
  • 18.2995 TL
KOCAELİ

CHP Başiskele'den Alzhelzheimer Merkezine Ziyaret

CHP Başiskele İlçe Örgütü’nden İzmit Belediyesi Alzheimer Yaşam Merkezine Ziyaret.

İzmit Belediyesi’nin, Alzheimer ve demans hastalarının sosyal yaşama uyumunu arttırmak ve bakımları konusunda yakınlarına destek olmak adına Malta Mahallesinde hayata geçirdiği Alzheimer Yaşam Evi çevre ilçelerin de ilgisini çekiyor.

Av. Anıl Acurman başkanlığındaki CHP Başiskele İlçe Örgütü Yaşam Merkezini ziyaret ederek çevre ilçelere model olacağını belirttikleri merkez hakkında bilgiler aldı.

Merkez ziyareti sonrası açıklama yapan ilçe başkanı Av. Anıl Acurman:

“Kocaeli’de yaşayan komşularımızın layık olduğu, gülümseten belediyeciliğin örneğini görmek
ancak sayın Fatma Kaplan Hürriyet’in başkanlığıyla ışıldayan İzmit’te mümkün. Bu ülkenin dününde izi bulunan büyüklerimize hak ettikleri değerin verildiği Alzheimer Yaşam Merkezi de bu gülümseten örneklerden biridir. Kocaeli’nin her bir köşesinde yer alması gereken bu hizmeti yerinde gördük. Ziyaretimiz sırasında sohbet etme fırsatı bulduğumuz Sabiha ablamızın söylediği gibi bu eşsiz merkezi kente kazandıran, büyüklerimizin yüzlerine o gülümsemeyi veren başta sayın başkan olmak üzere tüm belediye kadrolarımızdan “Allah razı olsun”. Kentte tek olan bu merkezin çevre ilçelerden büyüklerimizin de kullanımına açık olduğunu öğrenmek bizi sevindirdi. Kendi belediyelerinde bu gülümseten hizmeti alamayan büyüklerimize İzmit belediyemizin kapıları açık, 2024 seçimlerine kadar komşularımızı İzmit’te sonrasında ise kentin her kesitinde yer vereceğimiz merkezlerimizde ağarlayacağız.”

Şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI