CHP'nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel oldu
05 Kasım 2023 09:00

CHP'nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel oldu

CHP “İkinci Yüzyılda Demokrasi ve Birlik Kurultayı” sloganıyla gerçekleştirilen 38. Olağan Kurultayı'nda Cumhuriyet'in kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk'ün partisi CHP'nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun da aday olduğu seçimin ilk turunda Özgür Özel'e 682, Kemal Kılıçdaroğlu'na 664 oy çıkmış, 18 oy da geçersiz sayılmıştı. Ancak her iki aday da salt oy oranını kazanamadığı için CHP Kurultayı'nda ikinci tur seçimleri yapıldı ve Özgür Özel 276 oy farkıyla CHP'nin 8'inci Genel Başkanı oldu.

 

 

Özgür Özel kimdir?

Özgür Özel, 21 Eylül 1974’te Manisa’da doğdu. Babasının adı Talat, annesinin adı Rukiye Şükran’dır. Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi.


Serbest eczacı olarak çalıştı. Manisa Eczacı Odasında sırasıyla Yönetim Kurulu Üyesi, Veznedarı, Genel Sekreteri ve Başkanlığı görevlerini yürüttü.

2007 yılında Türk Eczacıları Birliği (TEB) Merkez Heyeti üyeliğine seçildi. TEB’de Saymanlık ve 2 dönemde Genel Sekreterlik görevinde bulundu. Kongre ve konferanslara çok sayıda bildiri sundu.

Uluslararası Eczacılık Federasyonu, Avrupa Birliği Eczacılık Grubu ile Avrupa Eczacılık Forumu’na üyelikleri bulunmaktadır.

İyi düzeyde Almanca ve İngilizce bilen Özel, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Güncelleme: 05 Kasım 2023 09:31
İleri Ray
X