Çocuk Sinema Okulu 2’nci dönem başvuruları başladı
23 Aralık 2021 16:35

Çocuk Sinema Okulu 2’nci dönem başvuruları başladı

.

İzmit Belediyesi ve Çocuk Sinema Okulu iş birliği ile çocukların içindeki yaratıcılığı ve sanatçı kimliklerini ortaya çıkarmak amacıyla düzenlenen Çocuk Sinema Okulu’nda ikinci dönem başvuruları başladı

İzmit Belediyesinin meslek seçimlerini sinema sektöründen yapmak isteyen gençleri geleceğe hazırlamak için Çocuk Sinema Okulu ile birlikte hayata geçirdiği sinema okulunun ilk mezunları, geçtiğimiz Kasım ayında muhteşem bir gala ile çektikleri filmleri izleyiciyle buluşturmuştu. Genç sinemacılar gala gecesinde İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’ten Çocuk Sinema Okulu’nun devam etmesini ve daha fazla çocuğun buradan faydalanmasını istemişti.

BAŞVURULAR 7 OCAK’A KADAR
Başkan Hürriyet de ‘Çocuklar için her şeyi yapmaya hazırız’ diyerek Çocuk Sinema Okulu’nun devam edeceği müjdesini vermişti. İkinci dönem öğrencilerini seçecek olan Çocuk Sinema Okulu’na yeni başvurular başladı. 22 Aralık- 7 Ocak tarihleri arasında www.izmit.bel.tr adresinde bulunan kayıt formunu doldurarak başvuru yapacak 7-14 yaş arası çocuklar, 8-9 Ocak tarihlerinde Belsa Plaza B Blok’ta seçici kurul tarafından değerlendirilecek ve 55 öğrenci Çocuk Sinema Okulu’na seçilecek.

15-16 OCAK’TA BAŞLAYACAK
Çocuk Sinema Okulu’nun ikinci dönem dersleri ise 15-16 Ocak itibari ile başlayacak. İzmit Belediyesi Belsa Plaza B Blok’ta hafta sonları gerçekleşecek ve 4 ay sürecek olan eğitimler için çocuklar, alanında uzman eğitimcilerden sinemanın püf noktalarını öğrenecekler. Çocuklar eğitimleri sonrası çocuk hakları konusunda çekecekleri filmleri tıpkı Kasım ayındaki galada olduğu gibi yine izleyicilerle buluşturacak.

Güncelleme: 23 Aralık 2021 22:58
İleri Ray
Arı Lift
X