17/09/2021 23:37:11
  • 8.5961 TL
  • 10.1255 TL
  • 11.8592 TL
KOCAELİ

Derince Yavuz sultan mahallesinde üst yapı çalışmaları yapılıyor

10 mahallede çalışma

İklim değişikliklerine karşı Derince ilçesinin sağlıklı altyapıya kavuşturulması, su kayıp kaçaklarının azaltılması ve yağmursuyu hattı gibi altyapı çalışmaları yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü, ilçeye bağlı Yavuz Sultan Mahallesi’nde altyapısı tamamlanan cadde ve sokaklarda üstyapı çalışmaları gerçekleştiriyor.

10 MAHALLEDE ÇALIŞMA
KBB İSU Genel Müdürlüğü abonelerine sağlıklı altyapı ve kaliteli hizmet anlayışıyla Kocaeli de yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Derince ilçesinde 2020 yılında başlayan çalışmalarla birlikte tüm altyapı hatları yenileniyor. 10 Mahallede devam eden çalışmalar kapsamında içmesuyu, kanalizasyon hatları yenileniyor ve sağanak yağışlara karşı yağmursuyu hatları yapılıyor.

YAVUZ SULTAN’DA ALTYAPI VE ÜSTYAPI YAPILIYOR
Altyapısı tamamlanan bölgelerin  üstyapı çalışmalarını hız kesmeden sürdüren KBB İSU Genel Müdürlüğü, İlçeye bağlı Yavuz Sultan Mahallesinde altyapı yenileme çalışmaları ile üstyapı çalışmaları gerçekleştiriliyor. Yavuz Sultan Mahallesi Canan Caddesinde tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından üstyapı çalışmaları kapsamında asfalt serimi yapıldı. Yadigar, Manolya, Tayfun, Hacı Ömer ve Marmara Caddelerinde üstyapı çalışmaları da devam ediyor.

ALTYAPI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Derince de Yenikent, Fatih Sultan ve Mersincik Mahallesi ile Çınarlı Mahallesinin TEM Otoyolu üstündeki kısımların altyapı çalışmaları tamamlandı. Yavuz Sultan ve İbni Sina Mahallesinde altyapı hatları yenileme çalışmaları devam ediyor. Devam eden altyapı çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte bozulan yolların üstyapı çalışmaları, belirlenen program dahilinde yapılacak.

2022 YILI İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK
2022 yılı içerisinde tamamlanması hedeflenen Derince ilçesinin altyapı ve üstyapı yenileme çalışmalarında, geçen 1 yıllık süre içerisinde, toplam işin yüzde 55’lik kısmı tamamlandı. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Derince sağlıklı ve kaliteli altyapı hatları ile birlikte modern üstyapıya kavuşmuş olacak.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI