25/01/2022 8:02:17
  • 13.4288 TL
  • 15.2007 TL
  • 18.1636 TL
KOCAELİ

Ekonomik İstikrasızlıklarını Örtemiyorlar !

.

Dilovası Belediye Başkanı Şayir'in Meclisteki açıklamalarından sonra Saadet Partili meclis Üyeleri basın açıklaması yayınladı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi.

 


''Ülkenin ekonomisinin zor zamanlardan geçtiği ve genç işssizliğin gün giderek arttığı krizi mutfağına kadar hisseden herkesin malumudur. Bu ekonomik istikrarsızlıkta geleceği için kaygılanan ve yahut hali hazırda iş bulamayan insanlar yurtdışına çıkmayı tercih ediyor. Hayallerini gerçekleştirmek için girdikleri bu çileli yola keyfiyetten değil zaruretten çıkmışlardır.

07/12/2021 tarihinde yapılan belediye meclis toplantısında belediye başkanı Hamza Şayir yine yükselen şehir Dilovası masalları anlatırken meclis üyemiz Turan Akgül söz alıp tablonun aslında bahsedilen gibi olmadığını, ilçenin problemleri olduğunu, işsizliğin giderek arttığını ve yoksulluğun derinleştiğini belirtmiştir. Son dönemlerde ilçemizdeki bu problemlerden dolayı çoğu genç hemşehrimizin yurtdışına çıktığını belirtmiştir. Hamza Şayir ise haddini aşarak, ahlak kurallarını çiğneyerek yurtdışına çıkan hemşehrilerimize Gay diyerek  onları itham etmiştir. Bu ithamı kendi seçmeleri dahil herkese yapmıştır.


Devlet Millet Diyerek Bizleri Proveke Etmeye Çalışmaktadır.
Olayın akabinde devlet, millet, vatan naraları atarak bizleri provoke etmeye çalışmıştır. Düştüğü utanç verici durumdan bu şekilde sıyrılmaya kalkışmıştır fakat meclis üyelerimiz bu provakasyona gelmemiştir. Nitekim kendisi de dün gece bu durumdan dolayı özür dilemiştir. Özür dileyeceğine hiç ihtimal vermediğimizi, aslında yapılan özürün arkasında örf adetlerimizi bilen bazı büyüklerinin kulağını çektiğini iyi biliyoruz.


Şayir İstifa Etmelidir !
Bizler bu özürü kabul etmediğimizi buradan bildirmek istiyoruz. Bu yapılan fahiş bir hatadır ve bu hatanın bedeli sadece ve sadece istifadır. Dilovası zaten hali hazırda pek iyi sıfatlarla tanınmıyorken bir de bu ahlaksız kelime ile mi anılmasını istiyorsunuz?


Gençlerimiz Doğduğu Yerde Doyamadığı İçin Gurbete Gitmedikler.!


Bahsi geçen gençlerimiziz hepsi peril pırıldır. Hepsi yiğitliğiyle, mertliğiyle bilinmektedr. Hepsi saygıyı, sevgiyi, dürüstlüğü güzide ailelerinden öğrenmişlerdir. Hiç biri Hamza Şayir gibi insanları hapise göndermemiştir, iftira atmamıştır, hakaret etmemiştir ama gelin görün ki Hamza Şayir belediye başkanı, bu delikanlılar ise gurbet yolcusudur.

Tekrar söylemekte fayda vardır. Bizler Hamza Şayir’n derhal istifa etmesini istiyoruz. Eğer kendi rızası ile etmiyorsa ilçemizi tanıyan bilen, örfüne adetine bağlı Ak Partili yöneticilerin konuyu genel merkeze taşıması boyunlarının borcudur. İç işleri bakanlığı da derhal soruşturma başlatıp kendisini görevden almalıdır.''

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI