EYT düzenlemesinin Meclis'e geleceği tarih belli oldu
04 Ocak 2023 08:40

EYT düzenlemesinin Meclis'e geleceği tarih belli oldu

.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçen hafta detayları açıklanan emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesinin TBMM gündemine geleceği tarih belli oldu.


AK Parti grubundan kaynaklar EYT ile ilgili yasal düzenlemenin önümüzdeki hafta TBMM'ye getirileceğini açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, sözleşmeli personelin kadroya alınmasına ilişkin 12 maddelik taslak metni AK Parti grubuna gönderdi. TBMM’de, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş başkanlığında, bakanlık bürokratlarının da katılımıyla kanun teklifinin hazırlıklarına başlandı.Taslak metnin bugün yasa teklifi haline getirilip, bu hafta içinde Meclis Başkanlığı’na sunulması bekleniyor. Söz konusu yasa teklifine başka düzenlemelerin de ekleneceği ve ‘torba teklif’ olarak Meclis Başkanlığı’na sunulacağı belirtildi.

EYT ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA MECLİS’E GELİYOR

Öte yandan, AK Parti grup yönetiminden milletvekillerine yapılan duyuruda, “Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi ile ilgili kanun teklifi grup başkanlığımızda imzaya açılmıştır. Teklifi imzalamak isteyen milletvekillerimiz grup başkanlığımızda imzalayabilirler” denildi.

Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili yasal düzenlemenin de ayrı bir teklif olarak önümüzdeki hafta Meclis gündemine getirileceği kaydedildi.

Güncelleme: 04 Ocak 2023 08:43
BENZER HABERLER
img

TCG Anadolu körfeze demir attı

img

Ekonomiye güven Kasım'da da geriledi

img

İşçi servisi devrildi...

img

SON GÜNDE CHP’DE SÜRRPİZ ADAY ADAYI

İleri Ray
Arı Lift
X