Gölcük makus kaderine terkedilmiştir!
17 Kasım 2023 14:26

Gölcük makus kaderine terkedilmiştir!

CHP Gölcük Gençlik Kolları İlçe Başkanı Metehan Aydın yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

Aydın açıklamasında, "Gölcük, Kocaeli'nin fiziki olarak en güzel ilçesidir. 4 bölgesinde de sahili bulunmaktadır. Bu yeterince olumlu değerlendirilebildi mi? Hayır. 70'li, 80'li ve 90'lı yıllarda cazibe merkezi olan Gölcük, günümüzde kenti yönetenler tarafından makus kaderine terk edilmiş, unutulmuş, yatırım yapılmayan bir ilçe haline getirilmiştir.
Gölcük'ün çağın gerisinde kalmasının en temel nedeni, 24 yıldır kenti yönetenlerin sorumluluklarını yerine getirmemesidir. Yanı başımızda bulunan ilçelere kısmen de olsa yatırım yapılmış, Gölcük yine göz ardı edilmiştir. İlçede yaşayan gençler Gölcük'ten umutlarını kesmiş, kaçmanın yollarını aramaktadır.
Gölcük'te gençler için yeterli sosyal alan bulunmamaktadır. Sineması, tiyatro salonu, kültürel faaliyeti, elle tutulur kütüphanesi, yerel sanatçıya desteği, genç girişimciye desteği, eğlence yerleri, gençlere yönelik sosyal projeleri gibi birçok eksiklik bulunmaktadır. Bu nedenle gençler sosyalleşmek için Gölcük'te kalmak yerine, başka ilçelere gitmektedir.
Belediyeyi yönetenler özellikle gençlere yönelik sözlerini yerine getirmemiştir. Mesela seçim vaadleri içerisinde bulunan, kalın puntolarla yazılan Alışveriş Merkezi projesine ne oldu? İçerisinde mağazalar olacaktı, sinema salonu olacaktı, bowling salonu, kafesi, restoranı olacaktı.
Kültür gezileri, üniversite ziyaretleri, gençlik şölenleri, okur-yazar buluşmaları vs. yapılacaktı.
Şehir Müzesi yapılacaktı. Donanma, Deprem, Kent Hafızasını kapsayacaktı. Ne oldu da yapılmadı? Kim tuttu?
Bunlar ve bunun gibi daha birçok verilen sözler yerine getirilmedi. Gölcük bir 5 sene daha gelişmeyi erteledi, makus kaderine terkedildi.
Bizler Gölcük’ü sosyal belediyecilikle tanıştıracağız.
Gölcük'ün makus kaderini değiştirmek için sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket etmek gerekmektedir. Gençlerin cazibe merkezi olduğu, diğer ilçelerin gençlerinin odak noktası olduğu, esnafın kazancının yükseldiği, kadınların güven içerisinde sokaklarında gezebildiği bir kent inşa etmek gerekmektedir.
Gölcük'ün geleceği gençlerle birlikte inşa edilmelidir. Gençlerin sosyalleşmesi için yeterli alanlar sağlanmalı, gençlere yönelik kültürel ve sanatsal faaliyetler düzenlenmelidir. Genç girişimcilere ve genç işçilere destek olunmalıdır.
Gölcük Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ederek Gölcük'ün kaderini değiştirebilir. Gölcük, gençler için cazibe merkezi haline getirilebilir, esnafın kazancı yükselebilir, kadınlar güven içerisinde sokaklarında gezebilir.
Bizler, CHP Gölcük Gençlik Kolları olarak Gölcük’ü sosyal belediyecilikle tanıştırmak için çok çalışacağız. Gençleri bu kentte gönül rahatlığıyla tutacak projeler üretecek, cazibe merkezi haline getireceğiz.
Bu uğurda, Gölcük’ü yeniden inşa etmek isteyen, hayalleri ve fikirleri olan tüm gençleri bize katılmaya davet ediyorum.
Yaşanabilir bir kenti birlikte inşa edeceğiz!

Güncelleme: 20 Kasım 2023 13:25
BENZER HABERLER
img

TCG Anadolu körfeze demir attı

img

Ekonomiye güven Kasım'da da geriledi

img

İşçi servisi devrildi...

img

SON GÜNDE CHP’DE SÜRRPİZ ADAY ADAYI

İleri Ray
Arı Lift
X