29/11/2021 13:52:35
  • 12.1185 TL
  • 13.6420 TL
  • 16.1365 TL
KOCAELİ

Gölcük'te cadde ve sokaklarda üstyapı çalışması

.

Gölcük ilçesinin kaliteli ve sağlıklı altyapıya kavuşturulması kayıp kaçakların azaltılması ve küresel ısınmaya bağlı iklim değişikliğinin getirdiği ani yağışlarda yaşanan taşkınların önüne geçilebilmesi için çalışmalarına devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, altyapı çalışmaları tamamlanan bölgelerde üstyapı çalışmaları gerçekleştiriyor.

ALTYAPI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
İSU Genel Müdürlüğü Kocaeli genelinde sürdürdüğü altyapı yatırımlarıyla beraber abonelerine kaliteli ve kesintisiz hizmet ile birlikte sağlıklı altyapı anlayışıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Gölcük ilçesinde 2021 yılı yatırım programı kapsamında birçok noktada içme suyu, kanalizasyon, yağmursuyu hattı, depo ve dere ıslah çalışmaları gerçekleştiriliyor. Altyapı çalışmalarının tamamlandığı cadde ve sokaklarda bozulan yollar İSU Genel Müdürlüğü tarafından asfalt, asfalt yama, beton yol, parke ve bordür çalışmalarıyla yenileniyor.

CADDE VE SOKAKLARDA ÜSTYAPI ÇALIŞMASI
Gölcük ilçesinde altyapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde kazı alanı oturma sürecinin tamamlanmasının ardından Çiftlik Mahallesi Polatkan Caddesi ve Uydukent Sitesi çevresinde asfalt ve asfalt yama çalışmaları tamamlandı. Karaköprü Mahallesi Aksoy Caddesinde asfalt yama çalışması devam ediyor. İki gün içinde tamamlanacak çalışmanın ardından Orhangazi Caddesinde çalışmalara başlanılacak. Batakdere ıslah çalışması kapsamında Gündüzalp Caddesi üzerinde menfez geçişi üzeri ve İsmetpaşa Caddesi asfalt çalışmaları da yapıldı. Kırsal mahalleler olan Mesruriye’de bordür ve parke çalışması, Siretiye mahallesinde ise beton yol yama ve parke çalışmaları tamamlanarak vatandaşların araç ve yaya yolu kullanımına açıldı.

YATIRIM PROGRAMI KAPSAMINDA DEVAM EDİYOR.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, İlçenin birçok noktasında altyapı çalışmaları devam ediyor. Altyapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde, toprak oturma sürecinin ardından asfalt ve parke çalışmaları yatırım programı kapsamında yapılacak. Çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklar ile kırsal mahalleler, modern bir görünüme kavuşmuş oldu.  Böylelikle bölgede yaşayan vatandaşlar, altyapı problemlerinden uzun yıllar kurtulmuş oldu.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI