17/09/2021 23:30:46
  • 8.5961 TL
  • 10.1255 TL
  • 11.8592 TL
KOCAELİ

Halk Günü Toplantıları Kaldığı Yerden Devam Ediyor

.

Her zaman halkla iç içe olunması gerektiğini vurgulayan ve Valilik Makamının herkese açık olduğunu belirten Vali Seddar Yavuz, Koronavirüs (Covid19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ederek “Halk Günü” buluşmasını bugün Karamürsel Alp toplantı salonunda gerçekleştirdi.
 
Vatandaşlarımızın sıkıntılarını giderme noktasında bir takım önemli uygulamalar yaptıklarını belirten Vali Seddar Yavuz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşların sorunlarının birebir dinlenilmesi ve çözüm bulunması noktasında kendilerini talimatlandırdığını belirterek, kendilerine iletilen sorunların çözüme kavuşturulacağını ifade etti.
Sorunlarımızı El Ele Vererek Çözebiliriz

Pandemi dönemi nedeniyle toplantılara ara verdiklerini aktaran Vali Yavuz: “Bazı dönemlerde vaka sayıları çok arttı ama çok şükür ki bugün itibariyle daha iyi durumdayız. Rehavete kapılmadan tekrar kurallara uyarak ve aşılarımızı yaptırarak bu süreci atlatacağız. Devletimizin almış olduğu kararları, Valiliklerimizin hassasiyetle uygulaması Ülkemizi pandemi mücadelesinde bir adım öne çıkardı. Nitekim Kocaeli’de özellikle istihdamda önceki yıllara göre ciddi bir artış söz konusu oldu, şuanda ihracat rakamlarında ise bu yıl ciddi bir yükselme bekliyoruz.”

5 Bin Aileyi Ziyaret Ederek, Derman Olduk

01 Ocak 2021’den Haziran ayı sonuna kadar toplam 5 bin aileyi ziyaret ettiklerine değinen Vali Yavuz, eşi ile birlikte başlattığı ‘Gönülden Gönüle’ projesi yolculuğundaki başarılarını da paylaşarak şunları kaydetti:  “842’si eşim ile benim olmak üzere Kaymakamlarımızla birlikte ziyaret ettiğimiz aile sayısı 5 bin civarındadır. Bu gerçekten Türkiye’de ulaşılması neredeyse imkansız bir rekordur. İnşallah bu sene ikinci altı ayda da bir 5 bin aile daha ziyaret ederek 10 bin aileyle gönül köprüleri kurmayı hedefliyoruz. Şehit ailelerini, Gazilerimizi, engellilerimizi, yaşlılarımızı, yetim ve öksüzlerimizi, ekonomik yoksunluk içerisinde bulunan kardeşlerimizi hanelerinde ziyaret ediyoruz. Ziyaretler esnasında çeşitli sorunları yerinde bizzat tespit ediyor ve çözmeye gayret ediyoruz. Bu güne kadar birçok kardeşimizin tedavisini gerçekleştirdik, birçok kardeşimizin eğitim, istihdam, sosyal yardım gibi ihtiyaç duyduğu birçok alana dokunduk. Bu esasen bizim devlet geleneğimizin bir sonucudur. ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ sözü sadece bir söz değildir, bir eylemdir. Bu sözü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan her fırsatta söylüyor, biz de şehirde onun temsilcisi olarak bu uygulamaları en iyi şekilde sizlere aktarmaya çalışıyoruz .” dedi.
 
Vali Seddar Yavuz Halk Günü buluşmasına gelen vatandaşlarımız tarafından kendisine iletilen sorun, şikâyet ve talepleri tek tek dinleyerek not aldı ve çözümü için ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.

Halk Günü Toplantısının yanı sıra kendisini ziyarete gelen vatandaşları da Valilik Makamında ağırlayan Vali Yavuz, bu çerçevede 32 kişiyle görüşme sağladı.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI