08/05/2021 22:16:38
  • 8.3003 TL
  • 10.0209 TL
  • 11.5518 TL
KOCAELİ 28°

Hürriyet, Yahya Kaptan yönetimini icraya verdi

Tepkiler gelince çark etti

Dönemim İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan zamanında Yahya Kaptan eski Migros tabir edilen yerin yan tarafında bulunan ve TOKİ tarafından Sosyal Sigortalar Kurumuna mahalleye Dispanser yapılması şartı ile bedelsiz devredilen arazi, SGK hizmet binasına dönüştülmesi yönünde plan değişikliğine gitmiş bu olay mahallede büyük tepki çekmişti.

 

 

YARGI DUR DEDİ

Yahya Kaptan Toplu Yapı Yönetiminin, İdare Mahkemesindeki plan değişikliğine itirazı üzerine yargı hukuksuz imar değişikliğine dur demiş, bunun üzerine hem Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hem de İzmit Belediyesi Sakarya İdare Mahkemesine başvurarak kararın iptalini talep etmişti. Sakarya İdare Mahkemesi'de bilirkişi raporlarında yer alan 'Kamu yararı yok' tespitine istinaden Belediyenin talebini yeniden ret etmişti.

 

DANIŞTAY PLAN DEĞİŞİKLİĞİNİ KABUL ETTİ

 

Konuyu Danıştaya taşıyan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İzmit Belediyesi buradan alınan karar üzerine Yahya Kaptanlıların karşı çıktığı SGK binasına onay vermiş ve bina yapılmıştı. Danıştayın kararının ardından  İzmit Belediyesi hiç bir açıklama yapmadan Avukatlık ücretinin tahsili için Yahya Kaptan yönetimi aleyhine icra takibi başlattı. Gelen tepkiler üzerine İzmit Belediyesi İcra takibini geri çekerken Hürriyet başkanlığı'ndaki İzmit Belediyesi'nin bu davranışı mahallede byük tepkilere neden oldu.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI