05/12/2021 20:48:17
  • 13.7253 TL
  • 15.5058 TL
  • 18.2298 TL
KOCAELİ

İSU'da etik davranış ve ilkeler eğitimi

.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, personele yönelik “Kamuda Etik Davranış ve Etik İlkeler” eğitimi gerçekleştirdi. İSU Genel Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitimi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İcra ve Takip Şube Müdürü ve Etik Kurul Eğitimcisi Dr. Osman Gür tarafından verildi.

PANDEMİ ÖNLEMLERİ ALINDI
Kocaeli genelinde yatırım ve işletmecilik hizmetleri veren KBB İSU Genel Müdürlüğü, yaptığı çalışmaların etik kuralları çerçevesinde yürütülmesi için Etik Komisyonunu geçtiğimiz yıllarda kurdu. Etik kuralları ile komisyonu web sitesinde yayımlayarak kamuoyu ile paylaşan İSU Genel Müdürlüğü, Kurum içi yönetici ve personele yönelik etik kuralları eğitimleri verdi. İSU Genel Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen etik eğitimlerine; Daire Başkanları, Şube Müdürleri ve Şefler katıldı. Pandemi önlemleri kapsamında, 3 grup halinde gerçekleştirilen eğitimler tüm gün boyunca sürdü.

GÜR,”ETİK, İLİŞKİLERDE GÜVEN SAĞLAR”
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İcra ve Takip Şube Müdürü ve Etik Kurul Eğitimcisi Dr. Osman Gür’ün verdiği eğitimde; Etik ile ahlak ve hukuk ilişkisine vurgu yapıldı. Dr. Osman Gür, "Hukuk, etik ve din genel olarak adalet, eşitlik - tarafsızlık, doğruluk-dürüstlük ve sorumluluk gibi değer ve ilkelere dayanır. Etik, toplum, birey ve kurumlar arasındaki ilişkilerde güven sağlar. Ayrıca kamuda etik ilkelere dayanmadan alınan kararlar yönetimde yozlaşmaya yol açmakta ve bu yozlaşmanın sonuçları birçok problemi beraberinde getirmektedir. Bu yüzden bilgi ve becerinin davranışa dönüştürülmesi gerekir." dedi.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI