20/10/2021 18:46:19
  • 9.3447 TL
  • 10.8666 TL
  • 12.8689 TL
KOCAELİ

İYİ Partili Türkkan O mahallenin sesi oldu!

.

Dilovası Mimar Sinan Mahallesi’nde oturanlar geçtiğimiz aylarda yapımı tamamlanan ve faaliyete başlayan geri dönüşüm tesisi ve hurda deposu nedeniyle seslerini duyurmaya çalışıyor. Bu sıkıntılarının üstüne bir de mahallenin küçük sokaklarında yoğunluk gösteren TIR ve kamyonlar nedeniyle de sıkıntı yaşıyorlar. Seslerini duyurmaya çalışsalar da bir cevap alamayan mahallelinin sıkıntılarına İYİ Parti Grup Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan duyarsız kalmadı.


Konuyu Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a taşıyan Türkkan, soru önergesi verdi.

 


“SIKINTILARININ ÇÖZÜLMESİ İÇİN İMZA TOPLAYAN, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ’NE YAZI YAZAN, HATTA CİMER’E KADAR ULAŞAN MAHALLE SAKİNLERİNE NEDEN BUGÜNE KADAR CEVAP VERİLMEDİ?”

 


Önergesinde;
“Kocaeli Dilovası’na bağlı Mimar Sinan Mahallesi sakinleri, geçtiğimiz aylarda yapımı tamamlanan ve faaliyete başlayan geri dönüşüm tesisi ve hurda deposu nedeniyle sıkıntı yaşamaktadır.” diyen Türkkan,  “Cam, pencere ve kapı açmakta zorlandıklarını ve her gün adeta zehirlendiklerini belirten mahalleliler; sokaklarında yoğunluk gösteren, trafiği kilitleyen, gün içerisinde çoğunlukla küçük hasarlı maddi kazalara da neden olan TIR ve kamyonlara da bir çözüm bulunmasını istemektedir.” dedi.

 


MAHALLELİNİN SIKINTILARI GİDERİLECEK Mİ?
İşte Türkkan’ın soruları:
Bu bilgiler çerçevesinde;
1-Kocaeli Dilovası’na bağlı Mimar Sinan Mahallesi’nde geçtiğimiz aylarda yapımı tamamlanan ve faaliyete başlayan geri dönüşüm tesisi ve hurda deposunun mahallede oturanlar için sıkıntı yaratacağı düşünülmemiş midir, bu konuda alınmış herhangi bir tedbir bulunmakta mıdır?
2-Cam, pencere ve kapı açmakta zorlandıklarını ve her gün adeta zehirlendiklerini belirten mahallelilerin bu sıkıntısının giderilmesi düşünülmekte midir, bu sorun nasıl ve ne zaman giderilecektir, bu konuda önlem alınması düşünülmekte midir, bu önlemler neler olacaktır?
3-Mimar Sinan Mahallesi sokaklarında yoğunluk gösteren, trafiği kilitleyen, gün içerisinde çoğunlukla küçük hasarlı maddi kazalara da neden olan TIR ve kamyonlar için bir çözüm bulunması düşünülmekte midir, bu sıkıntı nasıl giderilecektir?
4-Sıkıntılarının çözülmesi için imza toplayan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne yazı yazan, hatta CİMER’e kadar ulaşan mahalle sakinlerine neden bugüne kadar cevap verilmemiştir, talepleri ile ilgili olarak cevap verilecek midir?


BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI