25/10/2021 10:10:31
  • 9.6177 TL
  • 11.1934 TL
  • 13.2678 TL
KOCAELİ

İzmit Belediyesi, Avrupa Döngüsel Şehirler Deklarasyonu’na katıldı

.

Avrupa Döngüsel Şehirler Deklarasyonu Toplantısı’nda, çalışmalarıyla ülke sınırlarını aşan ve Türkiye’den ilk imzacı olan İzmit Belediyesi, imzacı 58 Avrupa şehriyle projelerini paylaştı

Avrupa Döngüsel Şehirler Deklarasyonu’nun imzacı yerel yönetimler çevrimiçi toplantısının üçüncüsü ‘Döngüsel Şehirler İçin Vatandaş Katılımı ve Davranışsal Değişimler’ başlığı altında gerçekleştirildi. Türkiye’deki ilk imzacısı ve deklarasyonun 59. üyesi olarak kabul edilen İzmit Belediyesi de toplantıda Strateji Geliştirme Müdürlüğü AR-GE ve Proje Geliştirme Birimi tarafından temsil edildi. Toplantının başında Avrupa’da Deklarasyonunu imzalayan yerel yönetimlerin sayısındaki artışın altı çizilirken İzmit Belediyesi’nin Türkiye’den ilk imzacı olarak deklarasyona katılımından duyulan memnuniyet bir kez daha vurgulandı.

PROJELER İLE İLGİLİ SUNUM YAPILDI
Organizasyonun ilk bölümünde toplantı başlığıyla uyumlu altı farklı sunum gerçekleştirilirken, toplantının ikinci bölümünde üye belediyeler çalışma alanlarına göre gruplara ayrıldı. İzmit Belediyesinin yer aldığı grupta ise, Loures Belediyesi(Portekiz) geliştirdiği kompost projesi ve çevresel farkındalık yaratma çalışmaları konusunda bir sunum gerçekleştirdi. Kalan bölümde İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün yürütmekte olduğu Çocuk Ödül Market Projesi ve uygulamaya geçirmeyi planladığı Kompost Üretim Projesi hakkında diğer belediyelere bilgi aktarıldı.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI