19/01/2022 23:03:37
  • 13.6151 TL
  • 15.4356 TL
  • 18.5348 TL
KOCAELİ

İzmit Belediyesi Kar Timi karla mücadeleye hazır

.

İzmit Belediyesi, kış aylarında gerçekleşebilecek olası kar yağışı ve buzlanmaya karşı vatandaşların mağduriyet yaşamaması için 150 kişilik kar timi oluşturdu

Vatandaşların kış aylarında yaşayabilecekleri olumsuzlukları minimuma indirmek adına kolları sıvayan İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, olası kar yağışı ve buzlanmaya karşı 24 saat hizmet verecek. İlçe sınırları içerisinde kar, buzlanma ve dona karşı zamanında müdahale edebilmek adına 150 personelden oluşan kar timi, ana caddelerin yanı sıra eğimli bölgeler ve kırsal mahallelerde de yolları kardan temizleyerek tuzlama çalışması yürütecek.

“İZMİTLİLER KARIN CEFASINI DEĞİL SEFASINI SÜRECEK”
Oluşturulan ekip ile ilgili bilgi veren İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürü Burak Güreşen yaptığı açıklamada, “İzmit Belediyesi olarak herhangi bir kar yağışı ve buzlanmaya karşı tüm personelimizle birlikte sahada hazırlıklı durumdayız. Vatandaşlarımızın işlerini kolaylaştırmak adına; 15 kepçe, 5 greyder, 4 tuzlama aracı, 2 ekskavatör, 1 lastikli loder, 2 mini loder, 15 kamyonet ve 150 personelimizle birlikte karla mücadeleye hazırlıklı durumdayız. Yapacağımız müdahale ve çalışmalarla, İzmitli vatandaşlarımız bu sene karın cefasını değil sefasını sürecek” ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI