27/01/2022 7:52:02
  • 13.5475 TL
  • 15.2907 TL
  • 18.3011 TL
KOCAELİ

İzmit Saat Kulesi, kadınlar için turuncuya büründü

FARKINDALIK YARATTILAR

İzmit Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla İzmit’in sembolü saat kulesini turuncu ışıklarla donatarak “Kadına Yönelik Şiddete Hayır” dedi

Vatandaşların daha yaşanılabilir bir kentte hayatlarını sürdürebilmeleri adına her konuda çalışmalarını aralıksız sürdüren İzmit Belediyesi, toplumun refahını ilgilendiren konularda gerçekleştirdiği farkındalık etkinlikleriyle de dikkat çekmeye devam ediyor. Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de kanayan bir yara olmaya devam eden kadına şiddet konusu ile ilgili farklı çalışmalara imza atan İzmit Belediyesi, son olarak İzmit Saat Kulesi’ni turuncu renklerle aydınlattı.

FARKINDALIK YARATTILAR
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla gerçekleştirilen çalışma dâhilinde İzmit’in tarihi sembollerinden biri olan İzmit Saat Kulesi, farkındalık yaratmak amacıyla turuncu renklerle büründü. Kadın hakları konusunda oldukça hassas olan ve bu konuda her zaman kadınlara desteğini hissettiren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediyesi olarak kadının toplumun her alanında olması için çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI