28/01/2022 10:08:04
  • 13.6381 TL
  • 15.2662 TL
  • 18.2995 TL
KOCAELİ

İzmitliler, hafta sonunu Türk Kahvesi Festivali’nde geçirdi

.

İzmit Belediyesi öncülüğünde 5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü’nde başlayan Türk Kahvesi Festivali’nin ikinci günü de kahve severleri mest etti.

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü nedeniyle 3 gün sürecek Türk Kahvesi Festivali’ne imza attı. Festivalin ikinci gününe damga vuran Çekirdekten Fincana Türk Kahvesi Sergisi olurken, gün içinde kahve tadımları, atölye ve söyleşiler devam etti. Kahve severler bir yandan kahvelerinden yudum alırken bir yandan da Türk kahvesinin tarihini dinledi.

GÜN BOYUNCA KEYİFLİ VAKİT GEÇİRDİLER
Nitelikli Türk Kahvesi atölyesi ile kahve yapmanın püf noktalarını öğrenen vatandaşlar, müzik dinletileri ile gün boyunca keyifli vakit geçirdi. Ayrıca Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Çolakoğlu Moderatörlüğünde, Çekirdekten Fincana Türk Kahvesi Sergisi özel koleksiyon sahipleri Nihal Bursa ve Murat Sungur Bursa, Türk Kahvesi ve Kültürü Araştırma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ülkü Kahraman ve Öğretim Üyesi Osman Serim’in katılımıyla Türk Kahvesinin Dünyadaki Tanınırlığı ve Dünya Kahve Ekonomisi paneli gerçekleştirildi.

HABERE AİT DİĞER RESİMLER

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI