18/06/2021 18:04:46
  • 8.6528 TL
  • 10.3413 TL
  • 12.0892 TL
KOCAELİ

İzmit’te merdiven boyama akımına Hacıhızır da katıldı

İzmit Belediyesi tarafından başlatılan beton merdivenleri renklendirme akımına Hacıhızır Mahallesi de dahil oldu

İzmit’e estetik katmak amacıyla İzmit Belediyesi tarafından başlatılan beton merdivenleri renklendirme akımına Hacıhızır Mahallesi de dahil oldu


İzmit Belediyesi, kentin cadde ve sokaklarında halkın ortak kullanım alanlarındaki merdivenlerde başlattığı boyama akımıyla İzmit’i beton görüntüsünden uzaklaştırıp estetik kimlik kazandırıyor. Turuncu, mavi, lacivert ve mor renklerle merdivenlere yepyeni ve güzel görünüm kazandıran belediye ekipleri merdivenleri donuk görüntüsünden kurtarıyor. Öte yandan renklendirme çalışmalarına ilgi gösteren İzmitliler de merdiven boyama etkinliklerine katılarak İzmit sokaklarını gökkuşağına çeviriyor.

VATANDAŞLA BELEDİYE EL ELE
Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, son olarak Hacıhızır Mahallesi Fahri Sokak’taki merdivenleri boyadı. Mahalle sakinleri de merdiven boyama çalışmalarında İzmit Belediyesi ekiplerine destek oldu. Vatandaşlar ve belediye çalışanlarının fırça darbeleriyle Hacıhızır Mahallesi Fahri Sokak da gökkuşağının renklerine büründü. Şehirde çığ gibi büyüyen merdiven renklendirme çalışmaları pandemi sürecinde bunalan vatandaşlar için farklı ve keyifli bir etkinlik oldu. Merdiven renklendirme akımı diğer mahallelerde de artarak sürüyor.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI