29/11/2021 9:09:55
  • 12.1185 TL
  • 13.6420 TL
  • 16.1365 TL
KOCAELİ

İzmit’te sinekler kaynağında kurutuluyor

.

Mahalle ve sokaklarda ilaçlama çalışmalarını kesintisiz sürdüren İzmit Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, vektörle mücadelede sinekleri kaynağında kurutuyor


Yaz aylarında vatandaşların rahat ve huzurlu zaman geçirebilmesi için var gücüyle çalışan İzmit Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri mahalle mahalle, köy köy vektörle mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Sineklerin üremelerini kolaylaştıran kanalizasyon, gübre, su birikintisi, sulak alan gibi noktalarda yapılan vektör çalışmaları kapsamında sinekler kaynağında kurutularak vatandaşlara huzurlu bir ortam oluşturuluyor.

BİRÇOK MAHALLE VE KÖYDE
Vatandaşların talep ve isteklerine de kayıtsız kalmayan İzmit Belediyesi, planlanan rutin çalışmalar dışında gelen taleplere de en hızlı şekilde karşılık veriyor. Vektörle mücadelede kırsalda; Osmaniye, Biberoğlu ve Bayraktar köylerinde, kent merkezinde ise Yenişehir, Kadıköy, Orhan, Tüysüzler, Yahya Kaptan ve Cedit mahallelerinde ilaçlama çalışmaları yapıldı. Veteriner İşleri Müdürlüğü ilaçlama takvimi de aralıksız olarak sürdürülüyor.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI