26/09/2021 16:04:15
  • 8.8531 TL
  • 10.3868 TL
  • 12.1346 TL
KOCAELİ

'Katillerde ağlar'

.

İstanbul Kartal'da 12 Ocak 2021 tarihinde  ormanlık alanda meydana gelen olayda polis memuru Osman Yalınkaya'yı silahla başından vurarak öldürmesinin ardından yapılan soruşturmada Mahmud Sezgin, isimli şahıs tutuklanmıştı.

 


BOŞ YERE HAPİS YATIYORUM

Duruşmada savunma yapan sanık Mahmud Sezgin, "Yaklaşık 8 aydır suçsuz yere yatıyorum. Allah şahittir, ben bu suçu işlemedim.Osman'ı ben vurmadım'dedi.KATİLLERDE AĞLAR

Mahkemede söz alan maktül polis memurunun eşi Aygül Yalınkaya, "2018 yılında işlettikleri kreşten dolayı ciddi bir şekilde tartıştılar. Hatta eşim ortaklığı bitirmeyi düşünüyordu. Eşim öldükten sonra Tuzla'daki kreşin müdürü bana sanığın eşinin sanıkla konuştuğunu, sanığın eşinin de kan parası olarak okulları bize vermek istediklerini söyledi. Ben bu teklifi kabul etmedim, şikayetçiyim" dedi. Duruşma çıkışıaçıklama yapan Aygül Yalınkaya "Benim eşim onurlu, şerefli, başarılı bir polis memuruydu. Bu şekilde bir ölümü hak etmedi. Duruşmada her suçlunun yaptığı gibi sanık da suçlamayı reddetti. Kesinlikle eşim intihar edebilecek bir insan değildi. Mahkemede sanığın ağladığına vurgu yapıldı. Kendisi de ağladığını söyledi, eşim vurulduğu esnada. Katiller de ağlar. Hatta en güzel onlar ağlar" diye konuştu.Savcı hazırladığı iddianamede, Mahmud Sezgin'in "Kasten öldürme" suçundan müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI