Kemal Kılıçdaroğlu açılış için İzmit’te
21 Ocak 2023 15:19

Kemal Kılıçdaroğlu açılış için İzmit’te

.

İzmit Belediyesinin Belsa Plaza C Blok’ta oluşturduğu Gençlik Sokağı içerisinde bulunan Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,TBMM Başkanvekili Haydar Akar, Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak, Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, siyasi parti il ve ilçe yöneticileri ile vatandaşların katıldığı törenle hizmete açılıyor.

 


Kemal Kılıçdaroğlu’nu TEM Otoyolu Gişeler mevkiinde TBMM Başkan Vekili Haydar Akar, ağabeyi Ali Kılıçdaroğlu, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Bülent Sarı, İYİ Parti İl Başkanı Nusret Acur,  CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP Eski İl Başkanları Cengiz Sarıbay, Harun Yıldızlı ve çok sayıda CHP’li ve İYİ Partili yönetici karşıladı.

Kılıçdaroğlu, karşılamanın ardından kütüphane açılışı için Belsa Plaza’ya geldi. CHP lideri burada bir konuşma yaptı.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında;

“Belediye başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet benimle ilgili ‘İzmit sizi çok seviyor’ dedi. Bende sizi seviyorum, burada evlendim. Kütüphane yapmak çok önemli bir proje. Başkan burayı açtığında söyledim ‘burada kafe var mı’ dedim. Gençlerimizin böyle ortamlarda sosyalleşmesi ufuklarını genişletmeleri açısından çok değerli. Kitap çeşitliliği açısından da oldukça zengin olduğu belli oluyor. Bütün İzmit’e hayırlı olsun. Çalıkuşu romanını halk kütüphanesinde okumuştum. Böyle okuduğum çok kitap oldu. Kütüphaneler gençlerin ufkunun genişlemesi açısından çok güzel bir mekan. Her yaştan, her kesimden insanın gelip burada kitabını alması çok önemli. Fatma Kaplan Hürriyet başkanımıza hepinizin adına çok teşekkür ederim. Hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

 

Güncelleme: 21 Ocak 2023 16:15
BENZER HABERLER
img

TCG Anadolu körfeze demir attı

img

Ekonomiye güven Kasım'da da geriledi

img

İşçi servisi devrildi...

img

SON GÜNDE CHP’DE SÜRRPİZ ADAY ADAYI

İleri Ray
Arı Lift
X