28/01/2022 2:43:30
  • 13.6381 TL
  • 15.2662 TL
  • 18.2995 TL
KOCAELİ

KEŞKE HAKLI ÇIKMASAYDIM!

Fakat ne yazık ki her seferinde haklı çıkıyorum

CHP İzmit eski ilçe başkanı Selman Yıldırım yapımı devam eden ve açılışı adeta yılan hikayesine dönen şehir hastanesi ile ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi.

 

Birkaç yıldır Kocaeli Şehir Hastanesi’nin inşaatında yaşanan sorunları dile getiriyorum. Ben bunları, Şehir Hastanesi’ne iş yapıp mağdur edilmiş bir iş insanı olarak değil, bu kenti seven, kentin gelişmesini isteyen bir İzmit sevdalısı olarak yazıyorum. Fakat ne yazık ki her seferinde haklı çıkıyorum.


Bildiğiniz gibi çeşitli zamanlarda yaptığım paylaşımları kentimizin değerli basın emekçilerinin gazetelerinde gündeme getirmesinin ardından AK Parti’nin en tepedeki isimleri Şehir Hastanesi’ni yapan şirketle görüştüler. Bu görüşmelerin ardından Kocaeli halkına söz verdiler. Dediler ki: “Şehir Hastanesi yılsonuna açılacak.” Milletvekillerinden il başkanına kadar herkes bu yönde açıklama yaptı.
Bense bu açıklamaların ardından “Şehir Hastanesi yılsonuna yetişmez. Belki ancak tek bloğu göstermelik olarak yetiştirebilirler” yorumunu yaptım. Bu yorumumun ardından hükümet temsilcileri “Tamamı yılsonunda bitecek” demeye devam etti. Kasım ayını ortaladık. Yılsonuna 6 hafta kaldı. Soruyorum: Yılsonuna yetişecek mi?
En iyisi sorumu ben yanıtlayayım. Son haberlere göre hedef 2022’nin haziran ayı. Yanlış yazdığımı düşünmeyin. Yeni hedef, haziran.
Fakat Şehir Hastanesi yöneticileri, tıpkı benim öngördüğüm gibi, Sağlık Bakanlığı temsilcilerine “Öncelikle tek bloğu açalım” demişler. Fakat Bakanlık, tek bloğun açılmasına sıcak bakmamış, “Hepsi birlikte açalım” demiş. Sonuç, haziran…
Şimdi soruyorum: Kim haklı çıktı?
Hastaneyi yapan şirket mi, onların lafına bakıp halka söz veren hükümet temsilcileri mi?
Bu kenti çok seven birisi olarak, ne yazık ki, “Keşke haklı çıkmasaydım” diyorum. Ama bu kent böyle sahipsiz olunca, ben de haklı çıkmaya devam edeceğim.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI