27/11/2021 6:10:49
  • 12.1185 TL
  • 13.6420 TL
  • 16.1365 TL
KOCAELİ

Kırım Türkleri’nden Anlamlı Kermes

.

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kocaeli Şubesi, Kırım'dan gelerek ülkemizde tedavi gören hastalar yararına kermes düzenledi.

Protokol ve Vatandaşlar Katıldı
Çenedağ Mahallesi Denizciler Caddesi No:18 adresinde faaliyetlerini sürdüren Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kocaeli Şubesi bu kez anlamlı bir kermes etkinliğine imza attı. Derneğin Türkiye’de tedavi gören Kırımlı hastalar yararına gerçekleştirdiği kermesin açılışına protokol ve vatandaşlar ilgi gösterdi. Dernek Başkanı Şengül Talgır ve yönetim kurulunun ev sahipliğinde açılışı gerçekleştirilen kermes 3-6 Kasım tarihleri arasında açık olarak vatandaşlara hizmet verecek.

El Emeği, Göz Nuru Eserler
Kermesin açılışı Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Derince Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Morgül, Çiftlikköy Kırım Türkleri Derneği Başkanı Zeki Ertürk ve yönetimi, Yalova Kırım Türkleri Derneği yönetiminden Canan Neşeli, dernek üyeleri ve davetlilerin katılımıyla yapıldı. Kermesin hayırlı olmasını temenni eden Başkan Aygün, yaptığı değerlendirmede “Kermeste birbirinden değerli, el emeği göz nuru ürünleri, en önemlisi güçlü dayanışmayı gördük. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI