28/09/2021 16:59:16
  • 8.8878 TL
  • 10.3828 TL
  • 12.1315 TL
KOCAELİ

Körfez Trabzon Arpalı Köyü derneği Körfez kaymakamını ziyaret etti

Körfez Trabzon Köprübaşı Arpalı Köyü Derneği Yönetimi Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman BİLGİN’i makamında ziyaret ettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman BİLGİN, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: ‘‘ Körfez ilçemizdeki sivil toplum kuruluşlarımızın aktif çalışmalarını yakından takip etmekteyiz. Sivil toplum kuruluşları devletimizin hizmetlerinin bir parçasıdır. Sivil toplum kuruluşları, ilçemizin idaresinde bizlerin en büyük destekçileridir.


Bizler her zaman devletimizin imkânları çerçevesinde sivil toplum kuruluşlarımıza her türlü desteği vermeye hazırız. Körfez Trabzon Köprübaşı Arpalı Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneğimizde ilçemizin güzide sivil toplum kuruluşlarından biridir. 2006 yılında kurulmuş olan bu köy derneği de bugün bizleri ziyaretleri ile memnun etmişlerdir. Pandemi döneminde sivil toplum kuruluşları üyelerini bilgilendirerek bizlere en büyük desteği vermişlerdir. Şimdi de derneklerden beklentimiz üyelerini aşı olma konusunda yönlendirmeli ve bilgilendirmelidirler. Bizim ülkemiz bizim vatandaşımız her zaman birbirine destek olarak örnek bir toplum olmuştur. Sivil toplum kuruluşlarımızda bunların en güzel örneğidir. Bizleri ziyaret eden dernek yöneticilerine de teşekkür ederim. ’’ dedi.


Daha sonra Dernek Başkan Vekili Rasim KIRVELİ konuşmasında şu sözlere yer verdi: ‘‘ Bizim derneğimiz Körfez Trabzon Köprübaşı Arpalı Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği 2006 yılında Körfez ilçemizde bulunan Arpalı Köyü vatandaşlarının kendi çabalarıyla kurulmuştur. Güney Mahallesi Fetih Caddesi Numara 50 Körfez de bulunan dernek binamızın yapılmasında üyeleri gerek maddi gerek manevi olarak her türlü destek vererek derneği bugünlere getirmişlerdir. Pandemi döneminde dernekler kira ödemeyi düşünürken bizim derneğimizin kendi binamız olması nedeniyle kira sorunumuz olmamıştır. Şimdi bizler Körfez ilçemiz için devlet kurumlarımızla her türlü faaliyetlerde destek olmak için varız. Devletimizin bekası varlığı için sivil toplum kuruluşu olarak her türlü katkıyı sağlamaya dernek olarak hazırız. Toplumdaki her konuya duyarlıyız.
Körfez Kaymakamımız Gürsoy Osman BİLGİN, pandemi döneminde ilçeyi örnek gösterilecek şekilde yönetmiştir. Bizlere her türlü desteği vererek vatandaşla iç içe olmuştur. Tam bir devlet adamıdır. Makamın hakkını veren bir devlet büyüğümüzdür. Pandemi vb süreçleri yönetmek kolay değildir. Biz sivil toplum kuruluşlarına bir telefon kadar yakındır.
Bizler sivil toplum kuruluşu olarak, üyelerimizi covid-19 aşısını olmaları yönünde teşvik ediyoruz. Dernekler arası kültürlerin tanınması için Körfez deki tüm sivil toplum kuruluşlarıyla iletişim halinde olacağız. ’’ dedi.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI