28/01/2022 9:50:29
  • 13.6381 TL
  • 15.2662 TL
  • 18.2995 TL
KOCAELİ

Mansur Yavaş'ı eleştireceğim derken

Kendini ifşa etti

ANKARA Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek, dün gece CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın programında FETÖ konusunda adeta günah çıkardı. 

 


Melih Gökçek, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına çıktı. Gökçek, FETÖ konusunda adeta günah çıkardığı programda, Mansur Yavaş'ı FETÖ ile suçladı. Batan Ankapark için belediyenin ödediği milyonlarca doları açıklayıp, neden böyle bir yatırım yaptığını anlattı.

 

Mansur Yavaş, FETÖ'nün desteğini aldı

Melih Gökçek, 15 Temmuz'da ilk tepki gösterenlerden birinin kendisi olduğunu belirterek, "FETÖ'nün adayları kimdir diye kitabımda var. Mansur Yavaş 'Hayır ben FETÖ'cülerin desteğini istemiyorum mu?' dedi. Aleni olarak FETÖ'nün desteği burada var. Sandık başlarında FETÖ'cüler vardı" dedi.

Ankara Büyükşehir'de benim dönemimden kalan FETÜ'cüler var

Gökçek, belediyede hâlâ FETÖ'cülerin olduğunu belirterek, "Ankara Belediyesi'nde geçmişten kalan bol miktarda FETÖ'cü var. Onların özellikle Mansur'a yapmış olduğu bir baskı var" ifadesini kullandı.

Ahmet Hakan’ın “neden temizlemediniz” sorusu karşısında cevap veremeyen Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı suçladı.

Gökçek, "Burası bizzat Mansur Yavaş'ın talimatıyla burayı veriyorlar. Beypazarı'nın en büyük arazisini FETÖ'ye veriyor. Hiçbir tane arazi vermedim, ihaleden aldılar. Ben 17 kuruştan vermedim, ihale yaptım normal değerlerinden verdim" diye konuştu. Gökçek'in açıklamaları şöyle:

- Ben TV’lerde minimum en az 10 kez ‘gel tartışalım’ dedim. Bütün evraklar senin elinde. Birbirimize ne soracağımızı söyleyelim herkes belgesini hazırlasın gelsin.
- Her çıktığı Meclis'te istisnasız benimle başlayıp benimle bitiriyor adamın icraatı sıfır. Emrinde çok ciddi bir trol ekibi ve ajanslar var.
- Birbirimizi gayet iyi tanıyoruz. Mansur Yavaş’ın yanında birtakım kişiler var ve bunlar Mansur Yavaş’a talimat veriyor. Konuşmasını başından aşağı ne konuşacak hangi konulara girecek bunu stratejik olarak danışmanları belirliyor kendi iradesi yok.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI