19/01/2022 23:17:59
  • 13.6151 TL
  • 15.4356 TL
  • 18.5348 TL
KOCAELİ

''Millet Bahçeleri KARIN DOYURMAZ''

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, ekonomik krizin had safhada olduğu bu günlerde ilimizin dört bir yanına yapılan MİLLET BAHÇESİ projelerini eleştirdi ve ‘Millet Bahçeleri karın doyurmaz’ dedi.

Siyasi iktidarın ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşın gerçek sorunlarıyla ilgilenmek yerine kafayı “Millet Bahçeleri” ne takmış durumda. İsmet Paşa Stadı’nı yıktılar yerine Millet Bahçesi yapıyorlar. Kocaeli Fuarı’nı talan edip yerine Millet Bahçesi yapacaklar. İlimtepe gibi yemyeşil bir yere inanılmaz paralar harcayarak Millet Bahçesi yapıyorlar. Şimdi de 650 dönümlük Seymen Kışlası’nı Millet Bahçesi yapacaklar.


Bu ekonomik krizde ne yapacak bu millet? Gidip millet bahçelerinde bol bol yürüyüş yapıp, ardından yerlere kilim sererek piknik mi yapacak? Milletin karnı aç. Milletin işi yok. Millet Bahçeleri; işsizliği teşvik eder. Karnı aç olanlar çıkıp dağ bayır, çayır çimen dolaşamazlar.. Bu saçma sapan projelere harcanacak emek ve parayla; üretime ve istihdama yönelik pek çok proje hayata geçirilebilir.

 

TANZİM SATIŞ MAĞAZALARI AÇILMALI
Hiç kuşkusuz hepimizin öncelikli sorunu hayat pahalılığı. Marketlerde fiyatlar sürekli değişiyor. Özellikle temel gıda maddelerine halk artık ulaşamıyor. Bakın bir ilçe belediyesi olan İzmit Belediyesi kısıtlı imkanları ile İnönü Caddesi üzerinde Çınar Halk Market’i açtı. Kadın kooperatiflerinin ürettiği gıda maddeleri piyasaya oranla çok daha uygun fiyatlarla burada satılıyor.
Oysa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çok fazla imkanı var. Neden Büyükşehir Belediyesi İzmit’te ve diğer ilçelerde tanzim satış mağazaları açmıyor? Hiç değilse et ve süt ürünlerinin, unlu mamüllerin uygun fiyatlarla vatandaşa sunulabileceği bu tür dükkanlar açılamaz mı? Asıl yapılması gereken bunlar değil mi?


HALK EKMEK ARTIK ZORUNLULUK
Gıda maddelerindeki fiyat artışlarından, vatandaşların yaşadığı zorluklardan söz ederken, Halk Ekmek konusuna girmemek de imkansız.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çok büyük imkanları var. Hem mali imkanlar, hem yasal hak ve imkanlar var. Bakın, ekmek fiyatları da aldı başını gidiyor. Yeni yılda 200 gramlık bir ekmeğin fiyatı 5 TL’yi bulacak. Bir küçük simit 3 TL olmuş.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi neden ısrarla Halk Ekmek Fabrikası kurmuyor? İstanbul’da halk, kaliteli ekmeği hala 1.50 TL’ye alabiliyor. Yerel yönetimlerin, özelikle Büyükşehir Belediyeleri’nin mutlaka halk ekmek fabrikaları kurması, halka ekmeği, simiti ucuz fiyatla sunması gerekmez mi?


İYİ PARTİ HIZLA YÜKSELİYOR
İYİ PARTİ olarak Genel Başkanımız Meral Akşener öncülüğünde Türkiye siyasetinde en hızlı yükselen siyasi parti konumuna geldik. Meral Akşener’in il il dolaşıp halkla bir araya gelmesi, İYİ PARTİ’yi bu ortamda ülke genelinde yüzde 15 çıtasının üzerine yükseltti.
İl Başkanı olarak bütün samimiyetimle belirtmek isterim ki, Kocaeli’deki durumumuz çok daha iyi. Bütün ilçe teşkilatlarımıza yeni üyelikler için yoğun başvurular yapılıyor. Şuna emin olunuz ki, İYİ PARTİ Kocaeli teşkilatı da bu güven ve ilgiye layık olmak için elinden gelen her şeyi yapıyor.
Elbette bir gün sandıklar bu milletin önüne gelecek. Hem genel seçimlerde, hem sonrasındaki yerel seçimlerde Kocaeli’de İYİ PARTİ’nin birinci parti konumuna geleceğini de açıkça görebiliyoruz. Özellikle kötü gidişattan rahatsız olup, iktidar partisinden kopan yurttaşlarımızın ilk durağı İYİ PARTİ oluyor ve bütün göstergeler bu gerçeği işaret ediyor. Biz Kocaeli’de herkesi kucaklamaya, bütün kent halkı ile birlikte yürümeye hazırız.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI