21/10/2021 1:06:13
 • 9.3447 TL
 • 10.8666 TL
 • 12.8689 TL
KOCAELİ

Milli Eğitim ne yapıyor?

Bu iddialar çok ciddi

Son yıllarda okullarda kayıt parası, yardımcı ders kitapları ve okul kıyafetlerinin tek adreslere yönlendirildiği iddiaları aykkua çıkmasına rağmen nedense kamuoyunu rahatlatacak açıklamalar bir türlü gelmiyor.

 

Okul kıyafetlerini tek bir adrese yönlendirildiğinin ortaya çıkmasıın ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere ücretsiz dağıtılan ders kitaplarına ilave olarak bir çok okulda ek yardımcı kitap dayatması yeni bir rant idaialarını gündeme getirdi.

 

İşte gazetemiz ihbar hattına gönderilen bir mesaj. Umarız çok çok net iddialar bu kez araştırılır ve sorumluları hakkında gereği yapılır.

(Okul ve kitapevinin isimleri  özellikle kapatıldı. Soruşturma yapılır ve bilgimize başvurulma ihtiyacı duyulursa bu bilgi yetkililerle paylaşılacaktır)

Merhaba;
...... ortaokulunda bir öğrencim var
Perşembe günü okul müdürünce velilere toplantı düzenlendi.konu malum yardım.Oraya kadar sıkıntı yok sıkıntı meblağlar ve kayıt dışılık


İlk isteği ........ kırtasiyeden alınmasını istediği 1050 tl tutarında 11 yardımcı kitap
İkinci isteği ise milli eğitimce okula müstahtem verilmediğini iddia ederek temizlik himeti için her veliden her dönem için 400 tl istedi.


 1. Konu bu kitap ların tamamı ...... adlı sitede 450 tl ama ........kırtasiyeden alın deniyor orada 1050 tl
  2. Konu aile başı her dönem 400 tl 2 dönemde toplam 800 tl okulda yaklaşık 600 cüvarı öğrenci var yani 480 bin tl para toplanacak

 2. Peki ya .......kırtasiyedeki 600 tl lik fiyat farkı kime gidecek.bu haksız kazancın kaç tl si ....... kırtasiyeye kalacak veya bu kayıt dışı kazanç okulca hangi amaca yönelik kullanılmış kim nasıl kontrol edecek
  Her okul .........kırtasiyeye yönlendiriyor neden???
  Cimere yaz diyorlar ama ismimizi açık edilip öğretmenlerce öğrencimize sui muamele yapılması kaygısından yapamıypruz
  Milli eğitime gittim ...........kırtasiyeye yönlendirme ile ilgili yoğun şikayet aldıklarını ve bu konuda il milli eğitimin inceleme başlattığını söylemelerine rağmen okul yönetiminden geri adım yok

 3. Başka bir okuldaki yönetici arkaşa konuyu aktardım il milli eğitimle ..............gibi kayıtsız geliri olan okulların danışıklı dövüş yaptıklarını bu tip konulardan il milli eğitimin haberdar olup göz yumduğunu çünkü il milli eğitümin bazı masraflarını yemek karşılama ve ikram vs gibi yüksek faturaları bu tip geliri olan okullara ödettiğinden il milli eğitime yapılan şikayetlerin sümen altı edildiğini söyledi ve haklı gibi..

 4. Sende ............kırtasiyenin önüne güdersen oraya palet palet kitap geldiğini ve  kuyruk olduğunu görürsün
  Bu haksız kazanç ve velilerin sömürülmesüne ve birilerinin zengin edilmesine bir şekilde engel olunması lazım..
  Eğer haberleştirecek olursan isimsiz bilgi geçmeni rica ediyorum...

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI