27/10/2021 22:22:57
  • 9.5126 TL
  • 11.0344 TL
  • 13.0701 TL
KOCAELİ

Nurettin Bulut, sokak hayvanları konusunu Büyükşehir Meclisi’ne taşıdı

.

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı ve Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Nurettin Bulut, KBB Meclis toplantısında sokak hayvanları ile ilgili önerge verdi. Bulut, “Sokak hayvanlarıyla ilgili ciddi şikâyetler var. İnsanlar dışarı çıkmaya çekiniyor” dedi

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı ve Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Nurettin Bulut, KBB Eylül ayı Meclisi’nde sokak hayvanları ile ilgili önerge verdi. Nurettin Bulut, mecliste yaptığı konuşmada, “Sokak hayvanlarıyla ilgili şikâyetler artmaya başladı. Bazı belediyeler de sahipsiz sokak hayvanlarını kendi mevkilerinden alıp başka belediyelerin bölgelerine bırakıyor. Özellikle üniversite bölgesinde arkadaşlarımız ve hocalarımızla görüştük. Artık hocalarımız üniversiteden dışarıya çıkamaya çekiniyor”

PROTOKOLDE EKSİKLİKLER BELİRLEDİK
Sokak hayvanlarının rehabilite edilmesiyle ilgili Büyükşehirden bize gönderilen protokolde bazı eksiklikler belirledik. Belediyemize ait hayvan rehabilite merkezi bulunmamaktadır. Rehabilite edilecek hayvanların Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin rehabilitasyon merkezine götürülerek işlem yapılması gerekiyor. Bu sebeple belediyemizin sahiplendirme yapması mümkün değil. Ama Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyesine sorumluluk yüklüyor. Buna benzer 6-7 tane eksik madde çıkardık” ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI