29/11/2021 15:38:45
  • 12.1185 TL
  • 13.6420 TL
  • 16.1365 TL
KOCAELİ

Orhan Tanış: Büyükşehir tüm ilçelere eşit ve adil davransın

.

Büyükşehir tarafından Yenimahalle’de imara açılan alanla ilgili konuşan Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Orhan Tanış, “Bu alanla ilgili İzmit Belediyesi’ne bilgi verilmemiş. Bu usule uygun değil. Büyükşehir tüm ilçe belediyelerine eşit ve adil davranmalı” dedi.

Büyükşehir Belediye meclisinde söz alan CHP’li Meclis Üyesi Orhan Tanış Yenimahalle’de bulunan alanın imara açılmasıyla ilgili olarak görüşlerini açıkladı. Tanış, konuşmasında, “İzmit’te Yeni Mahalle’nin üst tarafında ağaçlandırılacak alan var. Orada 3 parsel bulunuyor. O 3 parseli konut ve parka çevirdiler. O alanda yüzde 40 eğim var. Orası yapılaşmamış. Orada  parsellerden 2 tanesi Büyükşehir’in bir tanesi de vatandaşın. Vadinin Doğu tarafını park yaptılar. Batı tarafı konut oldu. Eğimden dolayı imara açılmaması gerekiyor orasının” dedi.

USÜLE UYGUN DEĞİL
Tanış sözlerini, “Ben arkadaşlara ‘Bu alanla ilgili komisyonla ilgili olarak ilçeye bilgi verdiniz mi’ dedim. ‘Burası Büyükşehir’in parseli bilgi vermedik’ dediler. Usul olarak plan tadilat yapılırken ilçe belediyesinin görüşleri dikkate alınır. Ona göre plan tadilatı şekillenir. 11 ilçede bu uygulanırken ‘burada biz sormadık’ demeleri usule uygun değil. İlgili kurum görüşleri alınmamış. İzmit belediyesi özelinde bir uygulama yapıldığını düşünüyoruz. Büyükşehir tüm ilçe belediyelerine eşit ve adil davranmalı” ifadeleriyle sürdürdü.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI