26/09/2021 16:04:52
  • 8.8531 TL
  • 10.3868 TL
  • 12.1346 TL
KOCAELİ

PEHLEVAN AŞILAMA ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

çalışmalar ve güncel durumla ilgili bilgiler aldı

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan, koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen aşılama çalışmalarını yerinde değerlendirmek amacıyla ilimizdeki bazı alışveriş merkezlerine gitti ve  merkez içerisinde hizmet veren aşılama çalışmalarını yakından gözlemledi.


Stantlarda görevli sağlık personellerine çalışmalarında kolaylıklar dileyen Pehlevan, yetkililerden yapılan çalışmalar ve güncel durumla ilgili çeşitli bilgiler aldı.


Değerlendirmelerde Pehlevan’a Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Mürsel Durmaz, Kartepe İlçe Sağlık Müdürü Dr. Harun Arslan ve Bulaşıcı Hastalıklar Birim Sorumlusu Ebru Çalışkan da eşlik etti. Stantta sunulan aşılama hizmetlerini yakından gözlemleme imkanı bulan Pehlevan, personeller ve aşı olan vatandaşlarla da sohbet etme imkanı buldu.
Aşı olan vatandaşları mücadeleye sundukları destekten dolayı tebrik eden ve şifa dileklerini ileten Pehlevan bu süreçte  aşı olmanın bir vatandaşlık görevi olduğunu ve bu nedenle herkesin aşılarını olarak mücadeleye destek vermesi gerekliliğinin altını çizdi.
Kocaeli’de koronavirüsle mücadele kapsamında gerçekleştirilen aşılama çalışmaları önümüzdeki günlerde kent nüfusunun yoğun olduğu caddeler, alışveriş merkezleri ve belli noktalarda mobil ekipler tarafından kurulan stantlar ile sürdürülmeye devam edecek

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI