29/01/2022 5:28:35
  • 13.6516 TL
  • 15.2036 TL
  • 18.2809 TL
KOCAELİ

Polis intihar etti

Emniyet Müdürü talimat mı verdi?

İstanbul Beyoğlu'nda sabah saatlerinde polis memuru Onur Kabadayı yaşamına son verdi. İstanbul Emniyet Müdürünün "Bu olayı kimse duymayacak' iddaiası sosyal medyada çok konuşuldu.

 

''HABER OLMAYACAK'' İDDİASI

İstanbul Emniyet Müdürünün polis memurunun intiharının medyaya düşmemesi konusunda talimat verdiğini iddiaları kamuoyunu meşgul ettti.


SOYLU'YA SORU ÖNERGESİ VERİLDİ

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, İstanbul'da intihar eden Onur Kabadayı hakkında haber yapılmamasına yönelik talimat verildiği iddiası ve polis intiharlarına dair İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması için soru önergesi verdi.

Bakan, Soylu'ya şu soruları yöneltti:

    Polis memuru Onur Kabadayı’nın ölüm nedeni nedir?
    Polis memuru Onur Kabadayı’nın ölümüyle ilgili soruşturma başlatılmış mıdır? Başlatıldıysa hangi aşamadadır/akıbeti nedir? Başlatılmadıysa neden başlatılmamıştır?
    İstanbul Emniyet Müdürü tarafından Polis Onur Kabadayı’nın intiharıyla ilgili “Haber yapılmayacak polis intiharını kimse duymayacak” yönünde talimat verdiği iddiasına yönelik açıklamanız nedir?
    Polis intiharlarının üstü örtülmek mi isteniyor? Açıklamanız nedir?
    Hayatının baharında isteyerek polislik mesleğini seçen ve vatan için canını vermekte tereddüt etmeden çalışan polislerimizin; amir tahakkümü, mobbing, angarya, 12’ye 12, 12’ye 24 ve çeşitli mesai uygulamalarıyla karşı karşıya bırakılmaları; ağır çalışma koşulları ve uygulamalarla aile ve sosyal hayatlarını yaşayamamaları; kendilerinin ve eşlerinin illerinde çalışmamalarına yönelik çıkarılan yönetmelik, ‘makam takdiri’ denilerek uygulanmayan yargı kararları… Tüm bunlar polis intiharlarında etkili midir? Bu konuyla ilgili görüşünüz nedir?

YORUMLAR

  • Toplam 1 yorum

Yazan: Durmuş Gül

Süleyman Soylu her zaman olduğu gibi bu vahim olay hakkındada hiç bir şey yokmuş gibi cevap verme açıklama yapmayacaktır her zamanki gibi...!!!!!

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI