28/09/2021 17:36:59
  • 8.8878 TL
  • 10.3828 TL
  • 12.1315 TL
KOCAELİ

Polis merkezi önünde öldürüldü

8 kişi yakalandı

İstanbul Kağıthane Çağlayan'da Olay, 23 Haziran günü trafikte tartışma yaşayan Sinan A. ile yabancı uyruklu Yusuf C.'nin kavgası polis merkezi önüne taşındı. Tartışanların aileleri kısa süre sonra polis merkezi önüne gelerek beklemeye başladı.

 

“GÖZALTINDAYKEN TALİMAT VERDİ”

İddiaya göre, Sinan A. gözaltında olduğu sırada dışarıdaki arkadaşlarına  polis merkezi önünde bekleyen Yusuf C.'nin yakınlarına saldırmaları için talimat verdi. Polis merkezi önüne gelen Sinan A.'nın arkadaşları da Yusuf C.'nin yakınlarına kurşun yağdırdı. Ayağından yaralanan Mukadder Zyrek, merminin atardamarına isabet etmesi sonucu tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybedince gözaltındaki Sinan A. Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü. Buradaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

 

Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği dedektifleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Olayın meydana geldiği yerde ve şüphelilerin kaçış güzergahlarında bulunan 150 kamera tek tek incelendi. Ekiplerin, 3 aylık teknik ve fiziki takibi sonrası şüphelilerin kimlikleri ve adresleri belirlendi. Salı günü Kağıthane merkezli olmak üzere, Kadıköy, Esenyurt'taki 17 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarla, Halil Y., Sercan S., Emre Ç., Erkan D., Abdullah P., Hakan Y., Selim D. ve Ünal A. yakalanarak Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü.

SUÇ KAYITLARI KABARIK


Şüphelilerden, Halil Y., Sercan S. ve Erkan D.'nin 14, Hakan Y. ve Selim D.'nin 4, Abdullah P.'nin 16, Emre Ç.'nin 2, Ünal A.'nın ise 9 suç kaydı bulunduğu, kayıtların uyuşturucu ve hırsızlık suçlarından olduğu ortaya çıktı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 8 şüpheli adliyeye sevk edildi.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI