28/01/2022 8:09:22
  • 13.6381 TL
  • 15.2662 TL
  • 18.2995 TL
KOCAELİ

Tanış: İzmit Belediyesinin teleferik projesini hesaba katmadınız

Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı meclisinde söz alan CHP Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Orhan Tanış, Büyükşehir’in Milli İrade Meydanı’nda yapacağı imar değişikliğinin, İzmit Belediyesinin teleferik projesi hesaba katılmadan komisyon geçtiğini belirtti

CHP Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Orhan Tanış, İzmit Belediyesinin uzun süredir üzerinde çalıştığı teleferik projesi ile ilgili Büyükşehir’in, İzmit Belediyesine danışmadan Milli İrade Meydanı’nda yaptığı imar değişikliğini eleştirdi. Orhan Tanış, “İzmit Belediyesinin teleferik projesi dinlenmeden eski Perşembe Pazarı’nda imar değişikliği komisyondan geçirildi” dedi.

İZMİT BELEDİYESİNE SORULMADI
Orhan Tanış konuşmasının devamında, “Biz geçen ayki mecliste bu konu komisyona havale edilirken İzmit Belediyesi yetkilileri burayla ilgili projelerinin olduğunu, bunu komisyonda anlatmak istediklerini ve bunun dikkate alınması gerektiği şeklinde bilgi vermişlerdi. Komisyona havale edildikten sonra biz bunu bekledik. Gelip dosya açılacak, bilgi verilecek diye. Ama bize komisyon toplantısının son günü, son saatlerde bu alanla ilgili dosya açıldı. İzmit Belediyesindeki arkadaşların bilgileri alınmadan, gerekli değerlendirme yapılmadan bu alanın tamamı Milli İrade Meydanı olarak düzenlendi”

TEKNİK ZORUNLULUK
“Bu maddede gerek Büyükşehir’in projesi gerekse İzmit Belediyesinin projesi görülmeden karar verildi. En başta bu yöntemi eksik ve hatalı görüyorum. İkincisi, buraya yapılacak teleferik bir trafo alanı gibi yer değiştirilebilir değil. Teleferik projesinde belli bir istikameti takip etmeniz gerekiyor ve o ayağın koyulması gereken yerde teknik bir zorunluluk doğurabiliyor. O nedenle bu projeyi de dikkate alarak bu kararı verseydik daha uygun olurdu” ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI